Опубліковано 17 жовтня 2022 року
Анкор в посиланні - це клікабельний текст, текст посилання, видимий читачеві. Він повинен дати зрозуміти користувачеві та пошуковій системі, що саме знаходиться на сторінці, куди веде посилання. Технічно анкор вписують у тег посилання так:
<a href="http://www.example.net">приклад</a>
У цьому коді текстовий анкор "приклад" вестиме на сторінку https://example.net/.
Анкори у вхідних посиланнях, що ведуть на сайт/сторінку, є важливим сигналом ранжирування. Правильно підібраний анкор-лист допоможе вирости за цільовими ключами, підвищити трастовість сторінки. Звичайно ж, не варто забувати, що це один з факторів ранжування, а всі вони працюють у комплексі. А ще за неприродні анкори, анкорні переспами та подібні речі можна отримати фільтр від Google.
Внутрішні посилання та анкори на них вважаються менш значущими для ранжування, проте якісна внутрішня перелінковка все ж таки може допомогти покращити індексування сторінок та їх позиції.
Вебмайстри ділять посилання в основному на 2 великі групи - анкорні та безанкорні. Всупереч назві, безанкорні посилання все ж таки технічно мають анкор, але про це нижче =). У внутрішній перелінковці в основному використовують анкорні посилання, адже це не буде порушенням рекомендацій для вебмайстрів і переспам не буде негативно впливати на ранжування. Тому зараз я розповідатиму про типи посилань і рекомендації щодо їх використання саме для беклінків. Розглянемо докладніше кожну групу, а також зрозуміємо природу інших типів посилань.
Анкорні посилання (також можна використовувати термін money-анкори або комерційні анкори) — це посилання з цільовими ключами в анкорах, тобто ключами, під які просувають цю сторінку. Наприклад, якби я просувала цю сторінку під частотні запити, пов'язані з темою статті, мій анкор-лист з анкорними або money-посиланнями виглядав би так:
Загальні рекомендації щодо анкорних посилань, які використовують більшість знайомих мені сео-фахівців, і які насправді можуть бути спірними:
Безанкорні посилання або посилання з naked-анкором - посилання без прямих комерційних ключів в анкорах. Вони можуть бути:
Безанкорні посилання вважаються безпечнішими в просуванні, однак і менш ефективними з точки зору просування окремо взятих ключів. Вебмайстри також часто вважають за краще взяти домен із прямим входженням ключа (emd-домен), щоб просування безанкорними посиланнями автоматично перетворилося на анкорне просування.
Комбіновані типи посилань - це посилання, в анкорах яких стоять як загальні слова, так і прямі ключі. Наприклад, для моєї сторінки можна було б використовувати такий комбінований анкор:
<a href="https://aboutseo.blog/anchor-text/">
Читати статтю про анкор в посиланнях</a>
Відповідно, у цьому комбінованому анкорі "анкор в посиланнях" - це ключ, а решта тексту є додатковим.
Як посилання може виступати не тільки текст/кнопка з текстом, але й картинка. Тоді "анкором" для робота прийнято вважати картинки. Цей alt може бути "naked" або "money". У консолі посилання з картинки відображається з "порожнім анкором".
Спамні анкори використовуються конкурентами у чорних нішах. На хороший сайт у топі з метою зниження його позицій можуть поставити величезну кількість посилань, де як анкор можуть використовувати ключі з адолт-ніші (будь-які "порно…") або просто жорсткий переспам релевантними ключами у великій кількості.
Гугл стверджує, що розпізнає подібні посилання, проставлені конкурентами, і просто не враховує їх у своїх алгоритмах.
Рекомендації Google зводяться до того, що не варто купувати посилання та ставити комерційні неприродні анкори (що іноді спростовується ситуацією в SERP). Ось що я можу порекомендувати для вивчення цієї теми:
Імхо, немає таких понять як "правильні анкори" або "правильний анкор-лист". Також я не можу сказати, що є "правильне" співвідношення анкорних та безанкорних посилань. Це все потрібно продумувати індивідуально для кожного сайту/сторінки після аналізу видачі та аналізу вже наявних посилань.
Особисто я дотримуюся думки, основаної на своєму досвіді, що більшої шкоди можуть завдати погані донори, ніж переспам конкретно взятим анкором. Однак слід пам'ятати, що чим природніше виглядає анкор, і чим краще він вписується в контент на сторінці беклінка, тим більше шансів, що він дасть конкретний результат.
Анкор - це видимий текст посилання, текст, який дає зрозуміти читачеві, про що сторінка/сайт, на який веде це посилання.
Це посилання з комерційним ключовим словом/фразою як анкор.
Це посилання без комерційних ключів в анкорах.
Рекомендую використовувати Search Console, Ahrefs або Linkbox.pro.
Як масово перевірити чи не видалені посилання
Dofollow та nofollow посилання
Підтримуємо своїх!🇺🇦
Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!
Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.