Блог про сео
Що таке анкори у посиланнях: приклади, типи та рекомендації використання анкорів

Запропонувати іншу тему
Перевірити анкор-лист в linkbox.pro

Анкор в посиланні - це клікабельний текст, текст посилання, видимий читачеві. Він повинен дати зрозуміти користувачеві та пошуковій системі, що саме знаходиться на сторінці, куди веде посилання. Технічно анкор вписують у тег посилання так:

<a href="http://www.example.net">приклад</a>

У цьому коді текстовий анкор "приклад" вестиме на сторінку https://example.net/.

Анкори у вхідних посиланнях, що ведуть на сайт/сторінку, є важливим сигналом ранжирування. Правильно підібраний анкор-лист допоможе вирости за цільовими ключами, підвищити трастовість сторінки. Звичайно ж, не варто забувати, що це один з факторів ранжування, а всі вони працюють у комплексі. А ще за неприродні анкори, анкорні переспами та подібні речі можна отримати фільтр від Google.

Внутрішні посилання та анкори на них вважаються менш значущими для ранжування, проте якісна внутрішня перелінковка все ж таки може допомогти покращити індексування сторінок та їх позиції.

Типи анкорів

Вебмайстри ділять посилання в основному на 2 великі групи - анкорні та безанкорні. Всупереч назві, безанкорні посилання все ж таки технічно мають анкор, але про це нижче =). У внутрішній перелінковці в основному використовують анкорні посилання, адже це не буде порушенням рекомендацій для вебмайстрів і переспам не буде негативно впливати на ранжування. Тому зараз я розповідатиму про типи посилань і рекомендації щодо їх використання саме для беклінків. Розглянемо докладніше кожну групу, а також зрозуміємо природу інших типів посилань.

Анкорні посилання

Анкорні посилання (також можна використовувати термін money-анкори або комерційні анкори) — це посилання з цільовими ключами в анкорах, тобто ключами, під які просувають цю сторінку. Наприклад, якби я просувала цю сторінку під частотні запити, пов'язані з темою статті, мій анкор-лист з анкорними або money-посиланнями виглядав би так:

Загальні рекомендації щодо анкорних посилань, які використовують більшість знайомих мені сео-фахівців, і які насправді можуть бути спірними:

Безанкорні посилання

Безанкорні посилання або посилання з naked-анкором - посилання без прямих комерційних ключів в анкорах. Вони можуть бути:

Безанкорні посилання вважаються безпечнішими в просуванні, однак і менш ефективними з точки зору просування окремо взятих ключів. Вебмайстри також часто вважають за краще взяти домен із прямим входженням ключа (emd-домен), щоб просування безанкорними посиланнями автоматично перетворилося на анкорне просування.

Комбіновані типи посилань

Комбіновані типи посилань - це посилання, в анкорах яких стоять як загальні слова, так і прямі ключі. Наприклад, для моєї сторінки можна було б використовувати такий комбінований анкор:

<a href="https://aboutseo.blog/anchor-text/">
Читати статтю про анкор в посиланнях</a>

Відповідно, у цьому комбінованому анкорі "анкор в посиланнях" - це ключ, а решта тексту є додатковим.

Анкор у посиланнях-картинках

Як посилання може виступати не тільки текст/кнопка з текстом, але й картинка. Тоді "анкором" для робота прийнято вважати картинки. Цей alt може бути "naked" або "money". У консолі посилання з картинки відображається з "порожнім анкором".

Як Google бачить анкори в посиланнях-картинках

Спамні анкори

Спамні анкори використовуються конкурентами у чорних нішах. На хороший сайт у топі з метою зниження його позицій можуть поставити величезну кількість посилань, де як анкор можуть використовувати ключі з адолт-ніші (будь-які "порно…") або просто жорсткий переспам релевантними ключами у великій кількості.

Гугл стверджує, що розпізнає подібні посилання, проставлені конкурентами, і просто не враховує їх у своїх алгоритмах.

Анкори та рекомендації Google

Рекомендації Google зводяться до того, що не варто купувати посилання та ставити комерційні неприродні анкори (що іноді спростовується ситуацією в SERP). Ось що я можу порекомендувати для вивчення цієї теми:

Трохи висновків

Імхо, немає таких понять як "правильні анкори" або "правильний анкор-лист". Також я не можу сказати, що є "правильне" співвідношення анкорних та безанкорних посилань. Це все потрібно продумувати індивідуально для кожного сайту/сторінки після аналізу видачі та аналізу вже наявних посилань.

Особисто я дотримуюся думки, основаної на своєму досвіді, що більшої шкоди можуть завдати погані донори, ніж переспам конкретно взятим анкором. Однак слід пам'ятати, що чим природніше виглядає анкор, і чим краще він вписується в контент на сторінці беклінка, тим більше шансів, що він дасть конкретний результат.

Швидкі відповіді

Що таке анкор?

Анкор - це видимий текст посилання, текст, який дає зрозуміти читачеві, про що сторінка/сайт, на який веде це посилання.

Що таке анкорні посилання?

Це посилання з комерційним ключовим словом/фразою як анкор.

Що таке безанкорні посилання?

Це посилання без комерційних ключів в анкорах.

Де перевірити анкори своїх посилань?

Рекомендую використовувати Search Console, Ahrefs або Linkbox.pro.

Статті по темі

dead or live link checking
Як масово перевірити чи не видалені посилання

learn seo on your own icon
Dofollow та nofollow посилання

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.