Блог про сео
April 2023 Product Reviews Update - що ми знаємо про нове оновлення

Запропонувати іншу тему

12 квітня Google оголосив про розгортання квітневого апдейту product reviews update. Даний тип апдейтів націлений поліпшення ранжирування контенту, що є огляд продукт, місце, організацію, фільми тощо. Загалом це оновлення мало вплинути на всі сайти, які публікують в основному контент у форматі огляду на щось.

Оновлення зайняло 13 днів і закінчилося 25 квітня.

На кого мав вплинути продакт ревью апдейт?

Система оцінки оглядів продуктів розроблена для оцінки окремого контенту окремої сторінки, проте якщо сайт має значну кількість вмісту у форматі оглядів, тоді може статися переоцінка всього сайту. Оцінюється лише основний контент на сайті, а не UGT (обговрення інших користувачів на сторінці). В даний час система оглядів продуктів застосовується до таких мов у всьому світі: англійська, іспанська, німецька, французька, італійська, в'єтнамська, індонезійська, російська, голландська, португальська, польська.

Волатильність видачі на період розгортання квітневого апдейту

Після оголошення про розгортання апдейту оглядів товарів у квітні фіксація високого рівня коливань у видачі спостерігалася не відразу. Семраш зафіксував зміни у великих кількостях лише після 20-го числа (20, 23 та 25 квітня). Щоправда, для деяких категорій, наприклад games та shopping, волатильність рівня High зафіксували вже 16 квітня. Саме в цих категорія видача часто заповнена сайтами-рев'юшниками, наприклад, оглядачі ігор, оглядники казино, оглядники товарів і так далі.

Загальний рівень волатильності по семраш після квітневого апдейта продакт ревью

Тенденції: які сайти просіли після апдейту?

На даний момент я не знайшла якісних та комплексних досліджень на тему, які сайти просіли.

У теорії, оновлення мало позитивно вплинути на сайти з якісним контентом, який потрапляє під категорію огляду чогось, і при цьому погіршити ранжування сайтів з поганим конетнтом (наприклад, неунікальним, марним, не демонструючим експертності тощо).

Glenn Gabe у своєму треді зазначає, що далеко не всі сайти, що постраждали від квітневого апдейту оглядів продуктів, є сайтами з категорії оглядників. Є, наприклад, сайт про "найкращі речі, які можна зробити в певному місці". Явно не оглядач, але при цьому є кореляція зміни видимості після апдейту продуктів.

Якійсь загальної тенденції, які оглядачі зазнали краху після апдейту, поки що не вдалося сформулювати. Спостерігатиму публікації й надалі.

Замість висновків

Мабуть, Google продовжує далі працювати над удосконаленням алгоритмів, націлених на боротьбу з низькоякісним неунікальним контентом. Щоб уберегтися від падінь після таких оновлень, варто слідувати рекомендаціям щодо створення якісних оглядів. Якщо ваш сайт втратив позиції після такого контенту, спробуйте переписати контент на декількох сторінках, дотримуючись інструкцій.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.