Блог про сео
Що таке аддурілки і як їх використовувати

Запропонувати іншу тему
Протестувати аддурілку linkbox.pro

Інформація оновлена 13 січня 2023 року

Термін аддурілка має два основні значення:

1. Аддурілка (від англійської "add url", тобто "додати урл") або Add Url Google - це скасований у 2018 році сервіс Google, який дозволяв додавати сторінки свого сайту в чергу на індексацію та отримувати повідомлення після успішного потрапляння в індекс.

2. Аддурілки або сервіс для індексації беклінків - це спеціальний інструмент, який дозволяє додати певні адреси до індексу Google (або індексу будь-якої іншої пошукової системи). Точніше, як люблять стверджувати ці самі аддурілки, вони змушують робота просканувати сторінку, а той факт, чи потрапить вона в індекс чи ні, залежить від якості контенту на сторінці. Окрім обіцянки появи урлів в індексі, такі сервіси зазвичай надають низку додаткових послуг, про які нижче .

У статті я розповідатиму про друге значення поняття аддурілка.

Основний функціонал аддурілок використовують у двох випадках:

За своїм досвідом скажу, що якщо вам треба масово додати в індекс сторінки свого сайту, то ви робите щось не так, бо кращого засобу, ніж нормальний розвиток структури ресурсу зі зрозумілою перелінковкою, навігацією та нормальним контентом не існує. Може бути так, що ви займаєтеся чорними методами сео і хочете швидко проіндексувати перекладений сайт на дропі на тисячи сторінок. У такому разі краще замість аддурілки використовувати Google Indexing Api, у якого ліміт 200 урлів на день. Хоча в документації Google Indexing Api зазначено, що він працює тільки для сторінок з мікророзміткою вакансій та прямого ефіру (типу такими сторінками, на яких контент має обмежену актуальність, а тому потребує якнайшвидшого індексування), більшість сео-фахівців стверджує, що цей скрипт їм допомагає . Коротше, можете почитати про методи індексації сторінок, не пов'язані з аддурілкою.

З індексацією беклінків ситуація трохи зрозуміліша. Як на мене, гестпости обов'язково повинні індексуватися без сторонньої допомоги, інакше ви або погано вибрали донора, або на сайті-донорі посилання на статтю сховано незрозуміло куди, і це слід перевірити. Це робота тих спеціалістів, які займаються аутрічем, і оскільки аутріч річ дорога, перевірка індексації гестпостів - це обов'язковий пункт їхньої роботи. До речі в цьому плані аддурілки можна використовувати не так для індексації беклінків, як для контролю наявності куплених посилань/постів, тому що бувають несумлінні веб-майстри, що видаляють проплачені матеріали.

Так навіщо використовувала аддурилку особисто я? На мою думку, індексувати аддурилкою варто лише круад, а платні посилання - тільки у виняткових випадках. Звичайно, це особисто моя думка, і тут я не хочу її нав'язувати нікому, я лише говорю, як я вважаю, виходячи зі свого досвіду. Взагалі, тут я більше хотіла розповісти про роботу аддурілок, щоб було трохи зрозуміліше, як взагалі вони можуть працювати. Відразу скажу, що я передусім говорю про аддурілки для пошукової системи Google, але напевно вони однаково працюють і для альтернативних пошукових систем.

Як працюють аддурілки

Жодної магічної або секретної схеми у аддурілок немає. Є кілька методів, якими користуються подібні сервіси. Розповім про кожен метод.

Трастовий домен + 301 із внутрішньої сторінки

Думаю, із самої назви методу зрозуміло, що тут відбуватиметься: на трастовому домені (я думаю, у кожної аддурилки, яка використовує даний метод, доменів під ці цілі не 2 і не 3) створюється url з відповіддю сервера 301/302/307, а перенаправлення вестиме на сторінку, яку потрібно проіндексувати. Google сканує цей трастовий домен та потрапляє на потрібні адреси.

Цей метод використовує LinkBox.Pro.

Трастовий домен + вихідні посилання зі сторінок

Подібна до попередньої схема, тільки замість 301 ставлять просто вихідні посилання, за якими переходить бот після сканування донорів.

Прогін низькоякісними сайтами

Ще один спосіб проіндексувати беклінки – наставити на них масово посилання з низькоякісних загальнодоступних сайтів, наприклад форумів, ломаних сайтів і так далі.

Супутні послуги в аддурілках

Оскільки сервіси хочуть продати якомога більше послуг клієнтам, зазвичай (але не завжди) аддурілки пропонують деякі інші послуги, пов'язані з посиланнями, а саме:

Деякі аддурілки можуть навіть інтегрувати метрики з різних сервісів (Ahrefs, Majestic) за вашими реферальними донорами/реферальними сторінками. Потрібно це чи ні, вирішувати лише вам як клієнту: зазвичай ви можете вибрати оплату лише тих послуг, які вам цікаві.

Швидкі відповіді

Чи ефективно використовувати аддурілки?

Насправді якщо такі сервіси існують, то напевно вони працюють, проте мій досвід роботи з аддурілками негативний. Наприклад, я довго намагалася змусити заіндексуватися через аддурилку цілий сайт на піддомі WordPress https://easymealideasforyou.wordpress.com/, не використовуючи для чистоти експерименту інші методи індексації Спроба зробити це за допомогою аддурилки тривала більше 2-х місяців без результату. Також я додала список інших сторінок-донорів на індексування (10 штук), через півтора місяці після початку експерименту ситуація не змінилася – нічого не в індексі. Однак я раджу не довіряти мені, а протестувати якусь аддурилку самостійно, тим більше, що вони часто дають безкоштовні "кредити" для початку роботи.

Чи безпечно використовувати аддурілки?

Я вважаю, що використовувати аддурілки безпечно (але, як я зазначила в попередньому пункті, не ефективно). Навіть якщо Google вважатиме метод, який використовує аддурилка (301 або посилання), спамним, він просто не враховуватиме це у своїх алгоритмічних розрахунках. Песимізувати цільовий сайт тут немає за що.

Чим можна замінити аддурілку?

Виберіть трастовий дроп, купіть його, підніміть на ньому сайт на окремому сервері і дійте так, як діють аддурилки: ставте 301/вихідні посилання на цільові урли і відправляйте це на переобхід, наприклад через Google Indexing Api. Мінус способу в тому, що це потрібно все налаштувати самостійно, але це робоча схема.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.