Блог про сео

Як отримувати безкоштовні посилання (крауд)

Запропонувати іншу тему
Якісні посилання з головних в shared.domains

Інформація оновлена 26 березня 2023 року

Крауд-посиланнями називають безкоштовні зворотні посилання, які органічно з'являються для великих впливових сайтів з величезним трафіком. Такі беки з'являються на різних форумах у вигляді постів чи коментарів. В ідеальному світі найчастіше крауд-посилання створюються користувачами (читачами) сайту, а не його власниками чи веб-майстрами. Проте органічна поява крауд-посилань ініціюється і сеошниками, адже це простий та порівняно дешевий спосіб отримати зворотні беки, які хоч у масі своїй і не зможуть зрівнятися з гест-постами, але все ж таки додають “органічності” посиланню.

Проставлення крауд-посилань на замовлення зараз називається терміном крауд-маркетинг. Більшість сеошників, що розробляють для свого сайту стратегію крауд-маркетингу, включає в план не тільки публікації/коментарі на форумах (адже спочатку цей тип посилань входив у крауд), але й заповнення профілів, карток компаній і багатьох інших типів безкоштовних посилань. Розглянемо докладніше про типи крауд-посилань.

Типи безкоштовних посилань з прикладами

Я наводжу тут такі критерії класифікації, які здаються мені логічними, проте з цим може хтось не погодиться. Крім цього, на мою думку, важливо виділяти критерії, за якими здійснюється класифікація. Для мене існує два такі важливі критерії: за типом сторінки та за типом атрибуту в посиланні.

Класифікація краду за типом сторінки

Коментарі - посилання на коментарі до посту або топіка на форумі. Плюс таких посилань у тому, що їх ставити, мінус у тому, що конкуренти теж про це знають. У результаті топіки виходять дуже заспамлені коментарями. Хороші ресурси також модерують свої коментарі та не дозволяють вставити посилання.

Приклад крауд-посилання типу Коментар

Відразу після коментарів як типу краду необхідно згадати про так звані топіки (він англійського слова topic - тема). Топіки – це теми на форумах. Щоб почати гілку, потрібно зареєструватися, заповнити профіль (звідки, не забуваємо, теж можна поставити посилання). Мінус топіків у тому, що якщо там немає активності, вони майже не заходять до індексу. Простіше тоді залишити коментар на сторінці іншого топіка, що добре індексується. Деякі фахівці об'єднують коментарі та топіки в один тип безкоштовних посилань.

Профілю - це посилання з опису профілю людини. Профіль може бути як реальний, і вигаданий. Класний спосіб отримати бекі та підвищити експертність - вести профілю як “сео автор”. Мінус профілів у тому, що ніколи не можна розмістити жодного контенту навколо посилання на посилання.

Приклад крауд-посилання типу Профіль

Блоги - це повноцінні статті на блогових платформах, написані конкретним автором. Плюс таких блогів у тому, що можна знайти додатковий трафік, якщо у вас на якійсь блоговій платформі є активна аудиторія, що читає. Окрім цього посилання з блогу може розміщатись у реально корисній статті на тему вашого лендингу/сайту. Хороші блоги жорстко модеруються, тому варто підготувати хороший контент для публікації там - навіть можна замовляти його у райтерів.

Приклад крауд-посилання типу Блог

Сайти з автоматичною аналітикою - це дуже заспамлені сайти, на яких можна запросити "перевірку" домену, після чого автоматично створити сторінку для цього домену з її характеристиками. Це, мабуть, найпростіший метод, він не вимагає навіть реєстрації, але через це кількість вихідних посилань на них просто непомітна.

Приклад крауд-посилання із сайту з автоматичною аналітикою

Вебсайти на піддоменах - це повноцінний вебсайти, практично ПБН-сітка (якщо правильно вести) на безкоштовних сайтах-конструкторах Вимагає найбільших вкладень, але й вагу передає найкраще.

Приклад крауд-посилання із сайту-конструктора

Класифікація краду за типом атрибуту у посиланні

Найважливішим фактором ефективності краду також є атрибути посилань, які прописуються автоматично у посиланнях. У посиланнях можуть бути різні атрибути, проте для сео важливо насамперед атрибут dofolllow/nofollow. Також на форумах для коментарів може з'являтись rel="ugc". Розглянемо докладніше значення цих атрибутів та ефективність посилань.

✅ rel="nofollow" - це атрибут, який забороняє Гуглботу переходити за посиланням.

✅ dofollow-посилання - це не те посилання, в якому стоїть rel="dofollow”, а те, в якому НЕ СТОЇТЬ rel="nofollow”. Ось така складна комбінація. Іншими словами, якщо в атрибуті не прописано nofollow, посилання вважається dofollow. Зверніть увагу! Нещодавно Джон Мюллер сказав, що rel="dofollow" також розпізнаватиметься Гуглботом. Але при цьому пам'ятайте, що відсутність будь-якого атрибуту rel робить посилання автоматично Dofollow.

✅ rel="ugc" (скорочення від user generated content) - це атрибут для тих посилань, які проставляються користувачами, що крауд-посилання за логікою всі повинні були б позначатися цим атрибутом. Однак це далеко не завжди так.

Ідеальний крауд-профіль - коли всі посилання dofolllow, однак це може бути трохи неприродним, тому не соромтеся ставити посилання і з nofollow.

Якщо вам цікаво про атрибути в посиланнях, більше інформації у статті Dofollow та nofollow посилання .

Відео-інструкція перевірки атрибуту посилань

Перегляньте коротку відео-інструкцію, як побачити атрибути посилань у коді.

Індексованість сторінки з крауд-посиланням

Було б непогано, якби сторінки з посиланнями були в індексі. Можливість перевірити, чи дозволено сторінку для індексування, можна вручну за допомогою перевірки тега в розділі head. У ньому за доступність сторінки індексації відповідає метатег robot. Виглядає так:

Noindex в хеад

Якщо потрібно перевірити одразу багато сторінок на можливість індексації, рекомендую використовувати Screaming Frog. Подивитися треба на стовпець Indexability.

Є ще один метод заборони індексування сторінки, а саме http-відповідь. Його використовують рідко, проте деякі все ж таки використовують. Перевірити його також можна за допомогою інструмента перевірки мобільної версії. Цей інструмент буквально показує те саме, що бачить власник сайту у себе в Search Console. Докладніше про http-відповіді та як їх перевірити є окрема стаття.

Як перевірити індексацію крауд-посилань

Я писала про методи перевірки індексації в окремій статті, за лінком буде інформація про те, як перевірити індексацію не свого сайту Загалом є два варіанти, як це зробити масово: за допомогою Google Таблиць або за допомогою сторонніх інструментів, які можуть бути платними.

Як допомогти проіндексуватися краду

Оскільки сайт для проставлення крауда не належить вам, індексацію сторінки з безкоштовним посиланням можна чекати на вічність. Допомогти можна одним способом: поставити посилання на цей урл. Наприклад, можна лінкувати між собою блоги та сайти на конструкторах, прогнати в коментарях крауд-посилання тощо.

Де шукати майданчики для безкоштовного розміщення посилань

Замість висновків: як максимально ефективно будувати крауд

Тут буде кілька невеликих порад. Перший у тому, що крауд потрібно проставляти постійно. Хоч по одному урлу на день, але регулярно. Друга порада полягає в тому, що сторінку, де стоятиме безкоштовне посилання, потрібно максимально заповнити навколопосилальним релевантним контентом. Навіть якщо це коментар. Третя порада - стежте за тим, що потрапляє до індексу, і не ставте повторно посилання на сайт, сторінки якого не індексуються після всіх можливих маніпуляцій.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.