Блог про сео
Як масово перевірити чи не видалені посилання

Запропонувати іншу тему
Якісні посилання з головних в shared.domains

Інформація оновлена 17 листопада 2022 року

Якщо ви активно займаєтеся лінкбілдінгом для свого сайту або сайтів, то дуже корисно час від часу перевіряти список своїх реферальних сторінок на наявність на них посилань. На жаль, беклінки часто відпадають через різні причини: видалення спамних безкоштовних посилань, несумлінність вебмайстрів, які продали вам посилання, і багато іншого. Моніторинг посилань дозволить скоригувати лінк-план або зрозуміти причини зміни позицій. Тому я всім рекомендую навчитися автоматично виявляти наявність посилання на реферальній сторінці за допомогою двох інструментів: Google Sheets та ScreamingFrog.

Покрокова інструкція

Час виконання 10 хивлин

Инструменты:

✅ Google Sheets

✅ Screaming Frog з активною ліцензією

Крок перший – підготовка списку на перевірку

Крок перший: підготуйте перелік донорів. Для цього використовуйте Google-таблицю: вставте список на порожню вкладку, перевірте наявність протоколу у сторінки-реферала (якщо немає протоколу, тоді обов'язково додайте), видаліть повтори тощо.

Крок перший – підготовка списку на перевірку

Крок другий: налаштування Screaming Frog

Крок другий: увімкніть режим масової перевірки у Screaming Frog. Це робиться в меню Mode > List.

Крок другий: налаштування Screaming Frog

Крок третій

Крок третій: вставте список реф-сторінок, що перевіряються через Uploads > Enter Manually > Ctrl+C/Ctrl+V списку ваших донорів і запустіть перевірку. Дочекайтесь закінчення перевірки всіх сторінок.

Крок третій

Крок четвертий: перехід у меню Outlinks

Шаг четвертый: в верхнем окне выделите всех доноров сочетанием кнопок Cntr+A, а затем кликните в меню снизу на вкладку Outlinks.

>Крок четвертий: перехід у меню Outlinks

Крок п'ятий: пошук посилань

Крок п'ятий: у меню Outlinks у спеціальному вікні пошуку вставте сайт, на який мають стояти посилання (краще вставляти без протоколу та без www) та натисніть Enter. Сформується список всіх сторінок (рядок From) з вихідними посиланнями на ваш цільовий сайт (рядок To).

>Крок п'ятий: пошук посилань

Крок шостий

Крок шостий: скопіюйте сформований звіт із нижнього екрана і перенесіть у гугл-документ, туди, де вже є список реф-сторінок, які ви перевіряли. Вставте звіт комбінацією Ctrl+c через один стовпець від списку реф-сторінок.

>Крок шостий

Крок сьомий: робота в Google Sheets

Крок сьомий: у порожній колонці між списком реф-сторінок, що перевіряються, і вставленими даними зі Screaming Frog, впишіть формулу для пошуку інформації про наявність вихідного посилання і протягніть її до кінця масиву даних.

У моєму прикладі це така формула:

  • =VLOOKUP(J2;M:N;2;) для першої клітинки з реф-сторінкою;
  • =VLOOKUP(J3;M:N;2;) для другої клітинки з реф-сторінкою.

У моїй таблиці формула шукатиме в діапазоні колонок M:N значення, яке дорівнює відповідному значенні в колонці J, і повертатиме ту інформацію, яка вписана в колонці N (тобто сторінку-акцептор). Якщо вона не знаходить посилання (посилання видалено, або, можливо, взагалі там ніколи не стояло), то в клітинку повертається значення #N/A.

>Крок сьомий: робота в Google Sheets

Звіт про наявність посилань на ваш сайт за списком конкретних сторінок готовий. Тепер ви можете сортувати колонку зі знайденими значеннями (це буде означати, що посилання на ваш сайт стоїть), або подивитися всі #N/A-значення (це означає, що посилання не знайдене - це посилання, що відпало). Ну а далі опціонально: розбиратися, чому посилання видалені, або наставити нових натомість існуючим.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.