Блог про сео
December 2022 link spam update - що ми знаємо про нове оновлення?

Запропонувати іншу тему

14 грудня Google анонсував нове оновлення, націлене на боротьбу зі спамними посиланнями - December 2022 Link spam Update. При цьому, на відміну від сео-фахівців, представники компанії спамними посиланнями називають усі проплачені посилання або посилання за домовленістю.

"Детальна" інформація про спам-апдейт опублікована на сторінці блогу developers.google.com/search/blog/2022/12/december-22-link-spam-update. У цій статті спробую систематизувати інформацію про грудневий спам апдейт, відому на даний момент, а саме:


Дата та термін розгортання оновлення

Розгортання апдейту почалось 14 грудня 2022 року і має тривати близько двох тижнів. Як повідомляється на сторінці блогу, запуск торкнеться відразу всіх гео. Загалом, до кінця 2022 року варто очікувати на зміни у видачі у зв'язку з цим оновленням.

Кого торкнеться Link spam Update

Як повідомляють автори допису про оновлення (Дуй Нгуєн, Ільдар Ахмедьянов, Джейкоб Н Скотт та Картикгеян Елангован), оновлення передбачає використання технології SpamBrain, яка в свою чергу може "виявляти як сайти, що купують посилання, так і сайти, що використовуються для передачі вихідних посилань". Відповідно, це оновлення може вплинути на рейтинг сайтів, які купують посилання, а також сайтів, які посилання продають.

Зверніть увагу, що ранжування сайтів може змінитися, оскільки позитивний вплив спам-посилань (тобто всіх куплених посилань) нейтралізується, а будь-яка вага, передана цими неприродними посиланнями, втрачається. Саме так сказано в самій статті про December 2022 Link spam Update. При цьому ніяк не вказано, чи буде якесь покарання тим сайтам, які посилання продають, або просять лише акцептори.

Цікаві моменти, пов'язані з новиною

В опублікованому тексті нотатки Google закликає писати абузи на сайти, які продаю/купують штучні посилання. Звучить цю пропозицію так: «Якщо ви стикаєтеся з сайтами, що займаються створенням неорганічних посилань, повідомте нам про це». Форма скарги знаходиться за посиланням https://www.google.com/webmasters/tools/paidlinks.

Як виглядає форма скарги на платні посилання

Інформацію про те, як ця форма працює, і чи працює взагалі, я поки не зустрічала, проте публікація лінку на форму у свіжій статті може призвести до того, що конкуренти просто масово скаржаться один на одного.

Невеликий підсумок з December Link spam Update

Переглядаючи дані про волатильність видачі за період 14-15 грудня, сильної волатильності видачі я поки не помітила. Але це не означає, що розгортання грудневого спам-апдейту ще не почалося: скоріш зміни просто поки не зафіксовані.

Поки ми чекаємо на кейсів просадки або зростання (я оновлю статтю з даними прикладами, коли буде більше інформації), можна точно сказати, що якщо ваш сайт зараз різко втратить позиції, то пов'язано це з його купленими посиланнями. Порада тут дуже очевидна: будуйте свій профіль посилання більш природно, зокрема, використовуйте тематичні майданчики або такий контент, який підходить під тему гест-поста, менше використовуйте комерційні анкори і робіть хороший онпейдж. Також рекомендую ще раз ознайомитися з тим, що Google вважає лінк-спамом, просто щоб розуміти причини просідання у разі такої.

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.