Блог про сео
December 2022 link spam update - що ми знаємо про нове оновлення?

Запропонувати іншу тему

14 грудня Google анонсував нове оновлення, націлене на боротьбу зі спамними посиланнями - December 2022 Link spam Update. При цьому, на відміну від сео-фахівців, представники компанії спамними посиланнями називають усі проплачені посилання або посилання за домовленістю.

"Детальна" інформація про спам-апдейт опублікована на сторінці блогу developers.google.com/search/blog/2022/12/december-22-link-spam-update. У цій статті спробую систематизувати інформацію про грудневий спам апдейт, відому на даний момент, а саме:


Дата та термін розгортання оновлення

Розгортання апдейту почалось 14 грудня 2022 року і має тривати близько двох тижнів. Як повідомляється на сторінці блогу, запуск торкнеться відразу всіх гео. Загалом, до кінця 2022 року варто очікувати на зміни у видачі у зв'язку з цим оновленням.

Кого торкнеться Link spam Update

Як повідомляють автори допису про оновлення (Дуй Нгуєн, Ільдар Ахмедьянов, Джейкоб Н Скотт та Картикгеян Елангован), оновлення передбачає використання технології SpamBrain, яка в свою чергу може "виявляти як сайти, що купують посилання, так і сайти, що використовуються для передачі вихідних посилань". Відповідно, це оновлення може вплинути на рейтинг сайтів, які купують посилання, а також сайтів, які посилання продають.

Зверніть увагу, що ранжування сайтів може змінитися, оскільки позитивний вплив спам-посилань (тобто всіх куплених посилань) нейтралізується, а будь-яка вага, передана цими неприродними посиланнями, втрачається. Саме так сказано в самій статті про December 2022 Link spam Update. При цьому ніяк не вказано, чи буде якесь покарання тим сайтам, які посилання продають, або просять лише акцептори.

Цікаві моменти, пов'язані з новиною

В опублікованому тексті нотатки Google закликає писати абузи на сайти, які продаю/купують штучні посилання. Звучить цю пропозицію так: «Якщо ви стикаєтеся з сайтами, що займаються створенням неорганічних посилань, повідомте нам про це». Форма скарги знаходиться за посиланням https://www.google.com/webmasters/tools/paidlinks.

Як виглядає форма скарги на платні посилання

Інформацію про те, як ця форма працює, і чи працює взагалі, я поки не зустрічала, проте публікація лінку на форму у свіжій статті може призвести до того, що конкуренти просто масово скаржаться один на одного.

Невеликий підсумок з December Link spam Update

Переглядаючи дані про волатильність видачі за період 14-15 грудня, сильної волатильності видачі я поки не помітила. Але це не означає, що розгортання грудневого спам-апдейту ще не почалося: скоріш зміни просто поки не зафіксовані.

Поки ми чекаємо на кейсів просадки або зростання (я оновлю статтю з даними прикладами, коли буде більше інформації), можна точно сказати, що якщо ваш сайт зараз різко втратить позиції, то пов'язано це з його купленими посиланнями. Порада тут дуже очевидна: будуйте свій профіль посилання більш природно, зокрема, використовуйте тематичні майданчики або такий контент, який підходить під тему гест-поста, менше використовуйте комерційні анкори і робіть хороший онпейдж. Також рекомендую ще раз ознайомитися з тим, що Google вважає лінк-спамом, просто щоб розуміти причини просідання у разі такої.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.