Блог про сео
Dofollow та nofollow посилання

Запропонувати іншу тему
Перевірити dofollow / nofollow в linkbox.pro

Інформація обновлена 29 січня 2023 року

Dofollow та nofollow - це

 1. поширений серед сео-спеціалістів спосіб класифікації беклінків за критерієм наявності атрибута в коді;
 2. "умовні" атрибути посилань, які показують Гуглботу, чи потрібно переходити за цим посиланням на сторінку акцептора. Чому я використала прикметник "умовні", тому що атрибута dofollow насправді не існує: Dofollow вважається те посилання, на якому немає значення nofollow. Порівняйте два приклади нижче - на першому з них посилання буде вважатися dofollow, на другому - nofollow:
  <a href="https://aboutseo.blog/"> 
  <a rel="nofollow" href="https://aboutseo.blog/"> 

Отже, у цій статті я розберу питання різниці між dofollow і nofollow посилань, ґрунтуючись на офіційних джерелах Google, особистому досвіді, а також аналізі тих думок, які існують серед сео-фахівців та лінкбілдерів.

Зміст статті:

 1. Виникнення та призначення атрибутів у посиланнях
 2. Як Google сприймає посилання з nofollow
 3. Як перевірити посилання dofollow або nofollow
 4. Коли потрібно використовувати nofollow на своєму сайті
 5. Чи потрібні nofollow-беклінки

Виникнення та призначення атрибутів у посиланнях

Nofollow-атрибут був введений у 2005 році як засіб боротьби з спамом у коментарях, а також спамом на інших типах посилань, які можуть створювати самі користувачі. Технічно атрибут nofollow у засланні означає, що Гуглботу не треба переходити за цією адресою та враховувати це посилання у своїх алгоритмічних розрахунках рейтингу домену-акцептора.

У 2019 році крім nofollow з'явилися атрибути ugc (User Generate Content) та Sponsored. Такими атрибутами повинні відзначати вихідні посилання, створені користувачами сайту, а також проплачені посилання відповідно. Після цього розширення списку атрибутів, Google став рекомендувати використовувати nofollow "у випадках, коли ви хочете зробити посилання на сторінку, але не хочете мати на увазі якесь схвалення, включаючи передачу рейтингу іншій сторінці."

Перегляньте скріншот зі сторінки блогу Google, щоб краще зрозуміти різницю між цими атрибутами:

скриншот зі сторінки блогу Google

Як Google сприймає посилання з nofollow

Офіційна позиція Гугла

Ще раз підкреслю те, що написано в підзаголовку: це твердження пошукача, не моя думка.

Проте в іншій частині офіційної документації (посилання тут) ми зустрічаємо наступну фразу: За посиланнями, зазначеними цими атрибутами (там йдеться якраз про атрибути Nofollow, UGT і Sponsored) [бот] не буде переходити.

Як я розумію дані твердження: мені здається, що nofollow посилання зазвичай не є сигналом або фактором ранжирування, проте можуть підказувати пошуковій системі про контент сторінки-акцептора або взагалі про наявність такої сторінки.

Думка сео-фахівців

Вебсайт authorityhacker провів опитування 755 лінкбілдерів щодо поточної ситуації з off-page. Повну статтю можна прочитати тут.. Щодо nofollow-посилань сео-фахівці здебільшого зійшлися на думці: 673 з 755 опитаних нами лінкбілдерів сказали, що nofollow-посилання мають певний вплив на ранжування в пошуку.

У принципі, це твердження ніяк не суперечить офіційній позиції Google, питання тільки в силі впливу nofollow.

Як перевірити посилання: dofollow або nofollow

Спосіб 1: якщо вам потрібно точково перевірити 1-2 посилання, зробіть перевірку в коді. Відеоінструкція нижче.

Коротка відеоінструкція перевірки атрибута.

Спосіб 2: якщо вам потрібно просканувати всі вихідні посилання на сторінки на наявність атрибута nofollow або іншого атрибута, можете скористатися плагіном, наприклад SEO Quake.

Спосіб 3: Список сторінок з вихідними посиланнями можна закинути в ScreaminFrog (режим масової перевірки - list). Після цього перейдіть до розділу Outlinks, у рядку пошуку вкажіть свій домен-акцептор. Програма покаже всі вихідні посилання на цей домен, а при скролі праворуч можна побачити тип атрибута (якщо він є).

Масова перевірка зворотних посилань на наявність атрибута nofollow (або інших).

Спосіб 3: Перевірити всі вхідні dofollow або nofollow посилання можна за допомогою Ахрефс у розділі Backlinks.

Перевірка dofollow або nofollow в Ахрефс

Спосіб 4: Якщо вам потрібно постійно відстежувати тип посилання (dofollow/nofollow), можете використовувати сервіс LinkboxPro.

Коли потрібно використовувати nofollow на своєму сайті

На своєму сайті можна використовувати nofollow для вихідних та внутрішніх посилань.

Для вихідних посилань рекомендація наступна: "використовуйте цей атрибут у випадках, коли ви хочете зробити посилання на сторінку, але не хочете мати на увазі схвалення, включаючи передачу рейтингу іншій сторінці." UGC потрібно відзначати ті посилання, які генеруються читачами/користувачами сайту, а Sponsored - для спонсорських вихідних посилань (скажу так, Sponsored майже не використовується, тому що ті, хто платить за рекламу на вашому сайті, у своєму тз вказує, що посилання має бути dofollow).

Для внутрішніх посилань потрібно використовувати nofollow у тому випадку, якщо ви не хочете, щоб бот переходив на цю внутрішню сторінку, сканував та індексував її. Однак крім nofollow у такому випадку треба використовувати директиву заборони сканування у файлі robots.txt, а також noindex на сторінці-акцепторі.

Чи потрібні nofollow-беклінки (а також беклінки з UGT/sponsored)

Більшість сео-фахівців відповідають ствердно на це питання. Вважається, що:

Статті по темі

dead or live link checking
Як масово перевірити чи не видалені посилання

learn seo on your own icon
Що таке анкори у посиланнях

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.