Блог про сео
Вибір дроп-доменів: критерії та способи пошуку

Запропонувати іншу тему
Якісні посилання з головних в shared.domains

Інформація оновлена 11 листопада 2022 року

Дропи (expired domain/видалені домени) - це такі домени, які вже використовувалися протягом певного періоду часу, але не були продовжені попереднім власником. Хороші дроп-домени мають високу цінність серед сео-фахівців, оскільки краще індексуються та ранжуються різними пошуковими системами (зокрема Гуглом, хоча у того ж Яндекса, наприклад, інші фактори більше впливають на позиції).

У зв'язку з тим, що за допомогою гарного дропу легше вийти в топ, за такими доменами зазвичай полюють окремо взяті сеошники або цілі компанії. Також ці домени можна використовувати і для своєї сітки ПБН або сателітів. Часто дроп-домени відбираються і купуються автоматично самописним софтом, у зв'язку з чим перехопити хороший дроп досить складно. Іноді справа просто у бюджеті – аукціонні домени можуть продавати по кілька тисяч доларів, що взагалі далеко не завжди окупається у майбутньому. А багато сео-фахівців взагалі перетворили підготовку доменів на бізнес: прокачують за рік чи більше домен безкоштовними інструментами та своєю сіткою, а потім продають його. Однак це всі окремі випадки. У цій статті я хотіла б розповісти про те, як шукати ефективні дропи вручну за собівартістю.

Як дропи з'являються на ринку

Доменне ім'я складається з кількох компонентів: самого імені та доменної зони. Кожна доменна зона контролюється та регулюється певними організаціями, які встановлюють свої правила життєвого циклу доменів.

Проте у спрощеній схемі можна показати такі етапи існування домену:

 1. Первинна купівля доменного імені (зазвичай фіксується за одним власником мінімум на рік, якщо не було порушено якихось правил роботи в даній доменній зоні).
 2. Період існування сайту з первинним власником (це може бути будь-який період часу, зазвичай починаючи від року).
 3. Попадання до списків доменів, які не продовжили. Після цього вони можуть дропнутись відразу або ще якийсь період бути недоступними (наприклад, у випадку з .pl, вони будуть доступні для покупки через 30 днів після попадання до списку не продовжених доменів).
 4. (Необов'язковий пункт!) Попадання на аукціон (якщо ця опція передбачається в обраній доменній зоні), та купівля новим власником. Як каже за себе сама назва, аукціонні дропи йдуть до рук того, хто в зазначені терміни дав більше грошей.
 5. Попадання до списків доменів, які можна купити на підтримуваних реєстраторах за звичайною ціною (якщо це не преміальний домен, на які ціна встановлюється в окремому порядку, однак це 1% або навіть менше від усіх дропів).
 6. Як я вже написала вище, є регулятори доменних зон, які відмовилися від аукціонного типу продажу дропів. Це зокрема регулятор доменної зони uk (com.uk, net.uk тощо). Але найчастіше дропи можна купити попередньо на аукціоні, а потім усі не придбані там стають доступними за звичайною ціною.

Критерії вибору дропів

Дропи можуть бути нам потрібні під різні цілі, наприклад:

Може це не вичерпний список, проте він досить показовий. У будь-якому випадку, думка в тому, що під різні цілі спосіб відбору доменів, точніше критерії, на які варто звернути увагу, будуть різні. Тому для зручності я спочатку розповім про важливі для мене параметри, а потім наведу таблицю, де буде розказано про те, який критерій важливий для певного типу використання.

Отже, критерії відбору описані нижче. Вони розташовані в порядку абсолютної ваги, хоча щодо конкретно взятого доменного імені я можу звертати увагу на менш значні фактори. Наприклад, для запуску великого money-проекту мені буде важливим є фактор красивого доменного імені, навіть якщо інші пункти мають не дуже хороші показники.

Також тут будуть картинки з прикладами «хороших» та «поганих» дроп-доменів на мій погляд, дані брала з Ahrefs (хто не знає, інструмент платний, хоч у нього і є дуже обрізана безкоштовна версія). Також для повного аналізу за цими критеріями потрібно буде використовувати сайт Вебархів та як додатковий інструмент - ScreamingFrog.

Отже, переходжу до критеріїв.

#1 Якість та кількість донорів у дропу

Тут якість важливіша за кількість, тому я краще візьму дроп з 10 посиланнями з хороших донорів, ніж дроп з сотнею нофоллоу крауд-посилань. Але при масовій перевірці доменів (наприклад, коли потрібно проаналізувати 10 000 дропів), я відразу відсію домени, на яких менше 10-20 реферальних доменів (точна цифра залежить від загальної картини та середнього показника рефдоменів). Це значно спрощує масовий відбір.

Дропи, якими не займалися сеошники, рідко мають у своїх беклінках посилання формату гест-пост, але це нормально, не варто вважати, що такі дропи погані. Найбільш вдалими з точки зору даного критерію є домени колишніх компаній/організацій/корпорацій/закладів, особливо якщо вони мають посилання з Google Бізнес, Тріпедвайзер (для закладів/готелів тощо) або своїх тематичних агрегаторів.

Беклінки будь-якого домену, який мені не належить, найкраще (на мою думку) показує Ахрефс. Однак часто беклінки з Ахрефса не відповідають реальному малюнку проіндексованих сторінок. Тому можна додатково використовувати linkbox.pro, щоб зрозуміти, яка ситуація з проіндексованими беками насправді.

>

Відео-інструкція, як перевірити дроп-домен за допомогою сервісу Лінкбокс

На відео можна побачити процес перевірки дропів у Лінкбокс, щоб ухвалити рішення про купівлю на основі реальних даних.

#2 Аналіз сторінок-акцепторів дропа

Для мене найбільш привабливою є ситуація, коли більшість посилань ведуть на головну сторінку. По-перше, це говорить про те, що прокачувався/органічно розвивався саме бренднейм, а не якісь внутрішні статті. По-друге, іноді структура старої файлової системи домену не відповідає нової, тому доведеться додатково налаштовувати редиректи, щоб не втратити ваги, і скільки в реальності цієї самої ваги передасться і чи передасться взагалі - незрозуміло.

#3 Аналіз донорів з точки зору регіональності

Якщо мені потрібно запустити сайт у певному гео, я вважаю за краще, щоб його база вхідних посилань хоч частково складалося б із донорів у цій доменній зоні. Точного співвідношення, скільки має бути загальних доменних зон, а скільки під ваш регіон не існує, це скоріше ручний та інтуїтивний відбір. Наприклад, якщо я буду запускати сайт на дропі під Канаду, при підборі домену я дивитимусь на наявність у нього посилань з місцевих популярних агрегаторів і сайтів новин, типу tripadvisor.ca та ctvnews.ca.

#4 Аналіз анкорів

Звичайно, я вважаю за краще купити домен, на який ведуть в основному безанкорні посилання, адже це безпечніше з точки зору алгоритмів Гугла (за «штучні» анкорні посилання все ще можна отримати фільтр). Плюс анкори можуть не відповідати темі (ну чи не зовсім відповідати темі).

#5 Історія трафіку/позицій сайту

Цей критерій є іноді для мене набагато важливішим, ніж посилання, тому що він демонструє ставлення Google до сайту. Якщо протягом усього свого життя сайт відмінно ранжувався, займав першу позицію по своїх брендових ключах, а також мав стабільно велику кількість загальнотематичних ключів у топ-30, то це хороший домен, навіть якщо у нього 5 донорів.

Відповідно, це працює і у зворотний бік: велика кількість посилань і повна відсутність ключів та трафіку на домені можуть бути сигналом про якусь проблему.

#6 Вік домену

В основному домени, які підходять мені за першими п'ятьма критеріями, мають вік не менше 2-х років, тому прям спеціально я не перевіряю вік. Я швидше зверну увагу на те, скільки років він існував у тому самому першому вигляді, для якого його купував попередній власник, і скільки років у нього був стабільний трафік і топ по ключам свого бренднейма/загальним ключам. Тут термін - від року, але що більше, то краще.

#7 Тема сайту

Так, зараз алгоритми Google легко дозволяють колишньому сайту Тверської православної церкви стати Джойказино і ранжуватися в топі, проте чим ближче тема сайту до тієї теми, про яку ви хочете створити сайт, тим краще.

#8 Доменне ім'я та входження ключа в доменне ім'я

Гугл заперечує, що ключ в доменному імені може вплинути на ранжування сайту за цим ключем безпосередньо (ось посилання - почитайте) . Однак це 100% має ефект опосередковано: по-перше, безанкорні посилання перетворюються практично на анкорні, але при цьому нічого не порушують, а по-друге, ctr на emd-доменах очікувано і статистично вище, ніж на дропах, які взагалі не по темі .

#9 Чи використовувався повторно дроп раніше

Ідеальним буде варіант, коли сайт вперше не продовжується. Тоді можна бути впевненим, що сайт просувався по-білому, а точніше не просувався, а просто існував для певної мети, і ніяких фільтрів від переоптимізації/чорного сео на ньому немає. Однак досить часто трапляються і домени, які вже якось використовувалися сеошниками: для ПБН, підняття сателіту, дорвею тощо. Це можна побачити у Вебархіві, а також часто і в Ахрефсі – у той період, коли його невдало юзають, у нього сильно падає трафік (або взагалі пропадає), DR тощо.

#10 Чи є коректний снапшот у Вебархіві

Навіть якщо ви не збираєтеся використовувати стару версію файлової системи сайту (хоча це робиться, якщо, наприклад, дроп хочуть використовувати як ПБН на старій файловій), варто подивитися, що було на домені, як часто сканувався сайт, які сторінки збереглися і тд. Хороші сайти мають велику кількість снапшотів, якщо вони, звичайно, не закривалися від краулерів Вебархіва.

у таблиці нижче наведено інформацію про те, який критерій важливий для кожного окремо взятого типу сайту, який ви можете запустити на дропі.

- Money-сайт Сателіт PBN Дорвей 301
Якість та кількість донорів у дропа + + + + +
Акцептор на дропі – в основному головна + + - - -
Регіон донорів + + + + +
Більшість посилань - безанкорні + + - + -
Хороша історія трафіку/позицій + + + + +
Вік – від двох років - + + + +
Тема сайту + - - - +
Ключ в доменному імені + + - - -
Чи використовувався дроп раніше + + - - -
Чи є коректний снапшот у Вебархіві - - + - -

Спосіб пошуку дроп-доменів

Я розповіла, як відбираю добрі домени, а тепер ще розповім, де їх знаходжу. Це не вичерпний список способів, однак навіть один із них буде максимально ефективним, якщо виділяти час на пошук регулярно.

Перший: регулярний моніторинг свіжих дропів

Як я вже й сказала, за кожну доменну зону відповідає певний регулятор, який співпрацює з реєстраторами і дає список доменів із реєстрацією щоденно або щотижня (найчастіше щодня). Тому якщо вас цікавить масове просування у певному гео, то регулярно отримувати список свіжих дропів та полювати за ними – ідеальне рішення.

Таким чином, якщо ви працюєте під один ринок, вам варто знайти регулятор, а потім знайти на його сайті розділ, де щотижня публікуються непродовжені домени, вивчити цикл життя домену та поставити покупку на потік.

До речі, регіональні доменні зони (.ca, .pl, .uk, .de) не настільки популярні, як загальні, тому їх простіше купити. Плюс вони чудово працюють саме у своєму гео, як відомо, вони автоматично отримують таргетинг країни, для якої призначені. Саме тому їх використання під інші локалі може бути неуспішним – це їхній мінус.

Дуже важливий дисклеймер! Необхідно уважно вивчати правила купівлі регіональних дропів - вони наведені на сайтах регуляторів, так само про них повідомить реєстратор, як тільки ви спробуєте купити домен у якійсь специфічній доменній зоні. У чому може бути проблема: для деяких регіональних доменних зон встановлені обмеження на використання виключно резидентами цієї країни (як, наприклад, для канадських доменів) або для бізнесу (як, наприклад, для австралійських доменів com.au та подібних). Якщо ви не подбаєте про документи для таких доменів, їх відіжмуть і покладуть на рівні реєстратора, тому ви навіть редирект з нього не зробите ^-^ .

Мінус способу: за свіжими дропами полювання, більшість топових доменів йде на аукціон.

Плюси способу: є велика кількість організацій з гарною історією та посилальним, які можуть стати як відмінним ПБН, так і непоганим мані-сайтом.

Другий: пошук на агрегаторах

Завдяки агрегатору непродовжених доменів expireddomains можна знайти дропнутий домен у будь-якій зоні, використовуючи зручні фільтри. Перегляньте приклад, як я шукаю собі дроп під тематичний ПБН на тему криптовалюти на expireddomains. Плюс цього агрегатора в тому, що він не продає домени, а просто акумулює великий масив даних, тому якщо добре покопатися тут можна знайти багато цікавого. Ну, а купувати все треба на звичайних реєстраторах за звичайною ціною.

Мінус способу: потрібно перерити багато шлаку, щоб знайти щось варте.

Плюси способу: відразу видно доступні для покупки за звичайною ціною домени, легко керувати фільтрами по підбору певного доменного імені.

Третій: пошук дропів по жирних донорах

Проста зрозуміла схема:

 1. Знаходимо тематичний великий трастовий сайт у потрібному гео (останнє опціонально).
 2. Дивимося в Ахрефс всі його вихідні посилання (можна і Скримінфрогом або будь-яким іншим парсером, проте великі сайти можуть довго оброблятися, тому мені зручніше використовувати Ахрефс).
 3. Завантажуємо список акцепторів.
 4. Тепер завантажуємо в ScreamingFrog у режимі пакетного аналізу (попередньо додайте до доменів будь-який протокол за допомогою формули Зчепити в Google-таблицях).
 5. Збережіть всіх акцепторів з відповіддю сервера 0 - це і будуть дропи.
 6. Тепер перегляньте дропи в Batch Analysis і вже серед них оберіть собі ті, які подобаються за кількістю посилання для ручного аналізу.

Мінус способу: те саме - довго і монотонно.

Плюси способу: гарантовано одне посилання з хорошого трастового донора, а решту ваги можна добити безкоштовними посиланнями.

Четвертий: тематичні дропи на Webarchive

Webarchive дозволяє шукати за ключовим словом домени, снапшоти яких відповідають запиту. Велика кількість цих доменів буде дроплена.

Мінус способу: багато з результатів буде вже перюзано або взагалі робоче.

Плюси способу: хороший спосіб знайти саме дропи по потрібній темі з умовно унікальним контентом, який лише потрібно трохи оновити. Також можна знайти просто контент для публікації, який на даний момент ніким не використовується, або відстежити, як використовують дропи для підклеювання конкуренти.

Відео, як я знаходжу пройшли домени на Вебархіві

Коротка інструкція з пошуку дропів у вебархіві:
1. Визначтеся із запитом, для якого вам потрібні домени.
2. Зайдіть на сайт веб-архіву.
3. Вставте запит і дочекайтеся отримання результатів.
4. Перегляд доменів (можна вручну, можна скопіювати в таблицю та перевірити відповідь сервера). Неробочі домени — це потенційно прострочені домени.
5. Щоб дізнатися, чи доступний домен для покупки, зайдіть до будь-якого реєстратора або who-is-service і вставте адресу в рядок пошуку.

І ще трохи про пошук дроп-доменів

Оскільки дропи - штука з попитом, то ринок природно сформував певні види пропозицій щодо таких доменів. Вище я описувала способи, як отримати домени за собівартістю (тільки перший варіант може привести до аукціонних доменів). Але також існують сайти та телеграм-канали, на яких підготовлені/відібрані домени продаються за вищою ціною. Також іноді можна зустріти варіанти продажу домену від старого власника - вам потрібно лише зв'язатися по вказаній пошті і поторгуватися з ним. Особисто я такий спосіб не практикую, бо по-перше, ніколи не хочу розтягувати бюджет, а по-друге, вважаю, що справді перспективні домени сеошники не продають (імхо, але думка сформована через особистий досвід роботи з такими сайтами).

Трохи висновків

Скажу так: дропи досить ефективні у тому випадку, коли треба швидко зайти у видачу. Поки ще Google не прикрив цю лавочку з дропами, потрібно використовувати їхній потенціал. Тому навіть тим сеошникам, котрі бажають працювати з білими брендовими сайтами, я рекомендую для різноманітності попрацювати з парочкою дропів. При цьому, як я вже писала, спектр їхнього використання різноманітний - від мані-сайту до дорвею та підклеювання.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.