Блог про сео
Всі зміни в пошуку Google за 2022

Запропонувати іншу тему
Якісні посилання з головних у shared.domains

У 2022 році Google анонсував і реалізував 2 Core Update, 8 точкових оновлень алгоритму ранжування ([1] Page Experience Update для десктопних сторінок, [2,3,4] Product Review Ranking Updates в березні, липні и вересні, [5,6] Google Helpful Content Update в серпні та його впровадження на всі гео в грудні, [7] жовтневий Spam Update та [8] грудневий Link Spam Update - developers.google.com/search/updates/ranking), а також більше 14 технічних змін для своєї пошукової системи. Також було кілька змін в рекомендаціях по оптимізації. У цій статті ви знайдете загальну та коротку інформацію щодо кожного оновлення пошукової системи в 2022 році, а також небагато даних про те, як це вплинуло на видачу. Мова [в основному] тільки про оновлення алгоритмів ранжирування, ядра та нові технічні впровадження. Поїхали.

Всі оновлення Google 2022 у хронологічному порядку

Нижче ви знайдете інформацію про зміни пошукової системи у хронологічному порядку; по кожному релізу буде представлена така інформація: назва, дата, короткий опис та практичний результат (якщо він був дуже помітний) оновлення. Зверніть увагу: якщо оновлення є технічним, то у 99% випадків на ранжування це не впливає.

Новий тег robots: indexifembedded (21 січня)

21 січня Google розпочав підтримку нового тегу robots - indexifembedded (технічне оновлення).

Призначення тега: дозволяє індексувати контент даної сторінки, якщо він вбудований за допомогою iframes або аналогічного тега HTML, наприклад object, в інші сторінки , навіть якщо для цих сторінок із контентом заборонено індексацію.

Результат зміни: indexifembedded на даний момент підтримується лише пошуковою системою Google, і широкого застосування не отримав. Як його можна використовувати (приклад): якщо є сторінки з відео на окремих URL-адресах, і ці сторінки не повинні потрапляти в індекс самі по собі, використання indexifembedded + noindex в head або http-відповіді дозволить зробити так, щоб цей контент індексувався на інших сторінках, де це відео вбудоване через iframes.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/

Новий API перевірки URL у Search Console (31 січня)

31 січня з'явилася можливість використовувати новий API для аналізу даних із Search Console. API перевірки URL у Search Console передає стороннім програмам усі дані, які може передавати аналіз у URL Inspection (інструменті перевірки URL). Це зручне та важливе технічне оновлення, яке значною мірою спростило масовий аналіз сторінок на сайті.

Призначення API: швидкий масовий аналіз сторінок свого сайту для виявлення помилок оптимізації, визначення дати останнього переобходу, наявності/відсутності в індексі та ін.

Результат зміни: дуже зручний метод швидкого масового аналізу свого сайту за різними критеріями, пов'язаними з ефективністю контенту.

Більше інформації: https://developers.google.com/webmaster-tools/.

Оновлення для настільних комп'ютерів (22 лютого)

Це оновлення було анонсовано ще 2021 року. У лютому-березні воно нарешті було впроваджено: Google став розглядати взаємодію зі сторінкою як частину системи ранжування для настільних комп'ютерів. Це важливе оновлення для ранжування у десктопній видачі.

На кого вплинуло оновлення: на всі сайти, всі гео, ніші тощо. Це оновлення стало застосовувати для ранжування на настільних комп'ютерах ті ж три показники Core Web Vitals, що і для мобільних: LCP, FID і CLS, а також пов'язані з ними порогові значення. Інші аспекти сигналів взаємодії зі сторінкою, такі як безпека HTTPS та відсутність нав'язливих міжсторінкових оголошень, також залишилися незмінними.

Результат покращення: гірше ранжуватися могли розпочати сайти з поганими показниками швидкості, відсутністю безпечного з'єднання та подібними проблемами.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/.

Підключення Search Console до Data Studio (8 березня)

8 березня з'явилася можливість інтегрувати дані на своєму сайті з консолі пошуку в Data Studio. Це дозволило швидко одержувати візуалізацію змін ефективності сайту. Відповідно, на пошук це ніяк не вплинуло, це технічне оновлення для зручності роботи з даними.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/.

Покращення ранжування для Product Review (23 березня)

23 березня почалося впровадження оновлення відгуків про продукти, яке покликане покращити здатність пошукової системи ідентифікувати високоякісні огляди продуктів та ранжувати їх краще. Протягом 2022 року Product Review Ranking Updfte (тобто оновлення ранжування для Оглядів продуктів) було анонсовано також у липні та вересні), тому в загальній кількості оновлень 2022 я вважаю 3 адейти Product Review.

На кого вплинуло оновлення: апдейт Product Review впроваджувався протягом кількох тижнів і впливав насамперед на англомовну видачу. Безпосередньо це стосувалося лише тих сайтів, які створювали свої огляди продуктів/відгуки на продукти. Найкраще ранжуватися став контент, який передавав реальний досвід роботи з продуктом. Апдейти в липні та вересні продовжили курс на покращення ранжування продуктових оглядів з гарним контентом, але вже розширилися на всі гео.

Результат покращення: Сео-фахівці почали покращувати якість контенту на своїх рев'ю, додаючи більше особистого досвіду, а не загальних фраз про продукт. Сторінки з поганим контентом могли втратити позиції.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/.

Скасування інструменту параметрів URL (28 березня)

Через низьку цінність для користувачів, 28 березня було скасовано старий інструмент параметрів URL (технічне оновлення). Він дозволяв керувати скануванням та індексуванням урл-адрес з параметрами. Тепер замість нього можна використовувати можливості файлу robots.txt, а для мовних версій використовувати hreflang.

Скасування відбулося через місяць після публікації новини. На сео-фахівців/сайти це ніяк не вплинуло, спеціально робити нічого не потрібно було.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/ blog/.

Додано контекст до проблем із структурованими даними в Search Console (28 березня)

Невелике покращення для сео-фахівців відбулося 28 березня: тепер помилки структурованих даних описані більш конкретно, що дозволило економити час на їхній фікс (технічне оновлення).

Більше інформації: https://developers.google.com/search/ blog/.

Скасування деяких тегів xml-картки сайту (6 травня)

6 травня з'явилася новина про припинення підтримки деяких тегів у sitemap сайту.

На які теги вплинуло скасування: торкнулися лише тегів для медіафайлів:

  1. caption, geo_location, title, license скасовані для зображення;
  2. category, player_loc[@allow_embed], player_loc[@autoplay], gallery_loc, price[@all], tvshow[@all] скасовані для відео.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/ blog/.

Травневий Core Update 2022 (25 травня)

Травневе оновлення основного ядра 2022 року було анонсовано 25 травня. Використання зайняло до двох тижнів.

На кого вплинуло оновлення: всі оновлення основного ядра стосуються всіх гео та всіх сайтів. Зміни основного ядра стосуються покращення того, як Google оцінюють контент в цілому. Ці зміни можуть призвести до того, що деякі сторінки, які раніше недооцінювалися, стали краще ранжуватися.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/ blog/.

Спрощення звітів Search Console (15 червня)

З 15 червня у звітах Search Console змінився зовнішній вигляд графіків щодо проблем індексування - звіт спростився, також оновлено класифікацію елементів. На пошук це ніяк не вплинуло, лише впросило сео-фахівцям роботу з сайтами (технічне оновлення).

Більше інформації: https://developers.google.com/search/ blog/.

Новий звіт з індексу відео в Search Console (11 липня)

11 липня з'явилося повідомлення, що незабаром буде доступний новий звіт про індексування відео на сторінці. На момент появи інформації звіт ще не запровадили, за фактом, з'явився він лише у жовтні. Це чергове технічне оновлення.

Новий звіт показує, чи виявлено відео, чи проіндексовано відео, чи воно є основним контентом на сторінці, чи лише доповнює текст.

video indexing report

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/.

Нове в структурованих даних: плюси та мінуси (5 серпня)

5 серпня Google анонсував підтримку нового типу структурованих даних, а саме плюси та мінуси. Розмітка може вивести також і в СНІПЕТ. Це впровадження рекомендується використовувати в оглядах продуктів.

Більше інформації: https://developers.google.com/ search/blog/.

Оновлення корисного контенту Google (18 серпня)

Одне з найважливіших оновлення за 2022 рік. Розгортання зайняло до двох тижнів 22-28 серпня. Оновлення було націлене на покращення позицій сторінок із високоякісним контентом.

На кого вплинув апдейт: оновлення було масштабним, мало вплинути на всі ніші, але насамперед ніші, пов'язані з онлайн-освітою, мистецтвом та розвагою, покупками та технологіями. Спочатку оновлення повпливало лише на англомовну видачу, в грудні – всі гео.

Результат апдейту: після апдейту контент, який “здається малоцінним, з низькою доданою вартістю або іншим чином непотрібним для тих, хто займається пошуком” міг сильно постраждати. Зменшився рейтинг не лише окремо взятих сторінок із низькоякісним контентом, а цілого сайту, якщо таких сторінок було багато.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/ ; Що ми знаємо про оновлення корисного контенту.

Оновлення ядра (12 вересня)

12 вересня стартувало друге у 2022 році оновлення ядра, розгортання якого було завершено 26 вересня.

На кого вплинуло оновлення: всі оновлення основного ядра стосуються всіх гео та всіх сайтів. Зміни основного ядра стосуються покращення того, як Google оцінюють контент в цілому. Ці зміни можуть призвести до того, що деякі сторінки, які раніше недооцінювалися, стали краще ранжуватися.

Цей core update можливо пов'язаний зі спам-апдейтами, тому що був випущений якраз між двома великими оновленнями, пов'язаними з боротьбою зі спамом.

Новий звіт Search Console «Список продавців» (13 вересня)

Поліпшення для веб-сайтів, що продають товари. Тепер нові розширені можливості розмітки "продукту" стали доступними у пошуку: може відображатися список продавців, навіть якщо ці продавці не представлені в Merchant Center. Потрібно просто зробити розмітку продукту Shema. Також консоль вебмайстра може відображати новий звіт - звіт про список продавців.

На кого вплинуло покращення: Поліпшення вузькоспеціалізоване, націлене на власників товарних сайтів.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/.

Результат покращення: у видачі з'явилося більше продавців товарів, навіть якщо вони не представлені в Merchant Center.

Новий звіт HTTPS у Search Console (14 вересня)

14 вересня у консолі з'явився новий звіт: наявність безпечного з'єднання https на сторінці. Звіт дозволить отримати уявлення про HTTPS-сторінки, що відображаються в Пошуку. У звіті також перелічені проблеми, що перешкоджають роботі сторінок за протоколом HTTPS, а також приклади URL-адрес. Це технічне оновлення.

https search console report

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/.

14 жовтня пошук ввів імена сайтів у SERP для мобільних пристроїв, щоб спростити визначення веб-сайту, пов'язаного з кожним результатом. Вказати бажане ім'я сайту можна за допомогою структурованих даних. Це технічне оновлення.

В даний час назви сайтів доступні для мобільних результатів пошуку Google англійською, французькою, японською та німецькою мовами, і в найближчі кілька місяців вони будуть додані іншими мовами.

site names

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/; Стаття про джерела для назви сайтів.

Жовтневий спам-апдейт (19 жовтня)

Жовтневий спам-апдейт, націлений на боротьбу з низькоякісними сайтами та шахрайськими схемами просування, було розгорнуто 19-21 жовтня. За його підсумками зниження в ранжируванні мали отримати сайти з низькоякісним контентом на сторінках.

Більш інформації: https://developers.google.com/search/updates/spam-updates/; October 2022 spam update.

Новий розділ для списків на вкладці "Покупки" (16 листопада)

Ще одне покращення, що стосується товарних сайтів: Search Console представила новий розділ для списків на вкладці "Покупки", щоб допомогти власникам інтернет-магазинів показувати свої товари на вкладці "Покупки" у Google.

search console shopping tab

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/.

Запуск панелі стану пошуку Google (14 грудня)

14 грудня Google повідомив про доступність нового сервісу, що дозволяє моніторити проблеми краулінгу та індексування - панель стану пошуку Google. Це чергове технічне покращення, яке ніяк не впливає на пошук. Тепер користувачі зможуть зрозуміти причини проблеми з індексуванням та краулінгом сайту, якщо це пов'язано зі збоєм роботи Google.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/; Панель стану пошуку Google.

14 грудня відбулося "продовження" спам-оновлень, націлене на боротьбу з лінк-спамом (на відміну від першого спам-оновлення в жовтні, яке здавалося контенту на сторінці). Розгортання оновлення зайняло кілька тижнів.

На кого вплинув апдейт: оновлення було масштабним, мало вплинути на всі ніші та всі гео. Теоретично постраждати мали сайти з лінк-спамом: великою кількістю куплених/нечесно здобутих посилань з комерційними анкорами. Також Гугл стверджував, що його технологія SpamBrain навчилася визначати сайти, які продають посиалння.

Результат апдейту: апдейт мав негативно вплинути на ранжування сайтів із неприродним посилальним профілем. Спостерігалася невелика волатильність SERP.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/blog/; December 2022 link spam update.

E-A-T стає E-E-A-T (15 грудня)

15 грудня Google оновив інформацію про концепцію EAT (expertise, authoritativeness, and trustworthiness - експертиза, авторитетність, правдивість/благонадійність), додавши до цієї концепції поняття "досвід". Це означає, що пошуковик буде заохочувати контент, в якому представлений досвід досвіду взаємодії з продуктом, послугою, сервісом, інформацією і т.д. Користувачеві може бути однаково корисний як "експертний коментар", так і "передача досвіду роботи з чимось" від не експерта. Якщо об'єднувати обидва ці типи контенту в статті, ефект має бути хорошим.

На кого вплинуло покращення: на всі сайти, всі ніші, всі гео, проте слід відразу звернути увагу, що це не принципово нові ідеї, а лише озвучена рекомендація , А сама технологія виявлення передачі "досвіду" у контенті існує давно. Як говорить Google, ці рекомендації використовуються нашими оцінювачами для оцінки ефективності наших різних систем ранжирування пошуку, і вони не впливають безпосередньо на ранжування.

Більше інформації: https://developers.google.com/search/ blog/.

Замість висновків

2022 був плідним для Гугла, і акцент у покращенні пошуку був на боротьбі зі спамом з одного боку, та збільшення значущості особистого досвіду у створенні контенту з іншого. Корисний контент із відображенням особистого досвіду замість лінк-спаму та onpage-переоптимізації - те, що буде актуальним у 2023 році.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.