Блог про сео
Курс Google Analytics 4 від Skillshop із сертифікацією: огляд структури

Запропонувати іншу тему
Якісні посилання з головних в shared.domains

Інформація оновлена 7 травня 2023 року

Раніше навчитися працювати з Аналітикою можна було завдяки курсам Google Academy - там є аналітика для початківців, для користувачів середнього рівня та просунутий курс. Окремо був доступний курс Google Analytics 360. Однак для Четвертої Аналітики Google не розробляв окремий курс, а Академія на своїй сторінці рекомендує безкоштовні курси GA4 Skillshop.

безкоштовні курси Skillshop

Ці курси розроблені також для 3-х рівнів. Проходячи модулі, ви відповідатимете на одне-два питання до теми, і вони дозволять вам отримувати позначку в чекбоксі "Пройдено" і рухатися далі. А ось наприкінці третього рівня на вас чекає Сертифікація: потрібно буде за 75 хвилин пройти тест із 50 питань, при цьому відповівши правильно більше ніж на 80% з них. Якщо у вас це вийде, ви отримаєте Сертифікат Google Analytics 4:

Google Analytics Certification - приклад сертифікату

Якщо ви вирішили пройти курси, то зверніть увагу, що це краще робити з ПК чи ноутбука. Ці курси, як і курси Google Academy, інтерактивні. Це означає, що ви будете знайомитися з функціями аналітики на практиці, і з цією метою буде розшарований доступ до демо-акаунту (Google Analytics demo account).

Курс англійською.

Порада: якщо ви не знаєте англійської взагалі (я, наприклад, володіла рівнем Intermediate на момент проходження курсу, і більшість інформації розуміла), встановіть собі розширення типу XTRANSLATE, яке може перекладати цілу сторінку або вибіркові абзаци/речення/слова на оригінальній сторінці.

I - Курс для новачків

Перед початком курсу потрібно буде обов'язково пройти опитування на оцінку ваших знань.

Далі потрібно пройти практику по роботі з демо-акаунтом Google Аналітики. Демо-аккаунт Google-аналітики доступний всім (потрібно лише мати обліковий запис Google), а дані там реальні (це дані Google Merchandise Store та облікового запису Flood-It!).

Наступних крок - отримати доступ до демо-акаунту Аналітики Google Merchandise Store та Flood-It!

Наступний етап - знайомство з "робочим простором", тобто з Аналітикою, розділом Advertising workspace та її базовими поняттями.

Наприкінці цих "підготовчих" кроків буде питання, правильна відповідь на яке дозволить вам отримати позначку "Пройдено". Це як покрокова стратегія: наступна місія не відкриється без проходження попередньої.

Курс описуэться так: дізнайтеся, як Google Analytics може дати вам інформацію, необхідну для досягнення ваших маркетингових цілей, про основні функції вимірювання в Analytics, які можуть показати ефективність ваших маркетингових зусиль в Інтернеті та допомогти вам отримати більше прибутку. Зміст модулів курсу GA4 для початківців:

Закінчується курс опитувальником.

II - Середній рівень

Курс знову починається (як і закінчується) опитувальником на оцінку ваших знань і умінь. Опис курсу обіцяє: "отримайте більше від ваших даних Google Analytics! Дізнайтеся, як контролювати дані, які ви збираєте, комбінуйте дані з інших джерел і дізнайтеся про свої варіанти, якщо вам потрібні функції корпоративної аналітики." Зміст модулів курсу GA4 середнього рівня є наступними:

III - Середній рівень

Третій курс найдовший і за розрахунками авторів має зайняти майже 5 годин разом із сертифікацією. Його опис такий: "Отримайте сертифікат Google Analytics, продемонструвавши своє розуміння властивостей Google Analytics 4, у тому числі того, як налаштувати та структурувати властивість, а також використовувати різні інструменти та функції звітності. Отримайте сертифікат, пройшовши оцінку." Зміст модулів курсу GA4 середнього рівня є наступними:

Також у плані третього курсу будуть тури та інтерактивні уроки для кращого знайомства з інтерфейсом. Ще в цьому комплексі модулів після проходження сертифікації буде можливість пройти додаткові необов'язкові 3 уроки під назвою Study Google Analytics 4 properties.

Наприкінці (як і на початку) - оцінка своїх знань.

Замість висновків

Незважаючи на те, що я волію вивчати інструменти на практиці, а не в теорії, я вважаю, що курси корисні, і дозволяють краще зрозуміти можливості Аналітики 4. Також треба сказати, що курси нелінійні: ті самі теми можуть повторюватися на різних рівнях із заглибленням на більш складних етапах.

Ви зможете пройти всі три рівні за день-два, якщо вже хоч трохи знайомі з аналітикою. Якщо ні, я рекомендую спочатку ознайомитися з старішими курсами Google Академії з Універсальної аналітики та Аналітики 360, оскільки там можна буде навчитися базовим поняттям, а інтерактивні завдання та цікавіша система питань після кожного модуля дозволять краще закріпити знання. Скажу чесно, я пройшла цей курс для галочки та для отримання сертифікату. Також можна пройти лише просунутий курс і отримати просто сертифікат, але у мене такий підхід викликає почуття незавершеності, тому я почала з Початкового курсу. Сертифікат я додала собі в linkedin:

Сертифікат в linkedin
Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.