Блог про сео
Що ми знаємо про оновлення корисного контенту (оновлення Google у серпні 2022 року)

Запропонувати іншу тему

Інформація оновлена 29 листопада 2022 року

18 серпня представники пошукової системи Google анонсували апдейт алгоритму під назвою оновлення корисного контенту. Його впровадження мало відбутися протягом 22-28 серпня, точнішої дати не надавалось. Інформація про початок оновлення зʼявилась 25 серпня. Повністю розгорнути апдейт планувалось терміном до 2-х тижнів.


Відразу після цього серед сеошників почалося обговорення, наскільки сильно оновлення вплине на видачу. Я вирішила прочитати всю доступну інформацію від Google (а не інтерпретацію експертів та їхніх думок, які можуть бути і праві, але зовсім не обов'язково), щоб зрозуміти, що нас взагалі чекає в останній тиждень серпня.

Основні моменти

Оновлення корисного контенту є частиною більш глобальних заходів для покращення видачі. Зміни спрямовані на те, щоб люди бачили в результатах пошуку більш оригінальний, корисний контент, написаний людьми для людей. Сайти можуть отримати зниження або підвищення рейтингу за оцінкою Гугла протягом кількох місяців.

Спочатку оновлення впливало ВИКЛЮЧНО на англомовну видачу. Пізніше його поширили на всі гео.

На що націлено оновлення корисного контенту

Судячи з матеріалів, опублікованих у статті про апдейт на developers.google і блозі Google про продукти, алгоритм буде по-новому оцінювати та ранжувати саме контент сайту, а інші фактори (наприклад, вхідні посилання) не будуть враховані.

Кого торкнеться оновлення корисного контенту

Оновлення корисного контенту з часом буде впливати на всі гео, але перш за все - англомовну видачу. Судячи з непрямих натяків, які наводяться вже в окремій публікації про оновлення корисного контенту в оглядах продуктів, найбільше оновлення вплине на такі ніші: онлайн-освіта, мистецтво та розвага, покупки та технології.

Що рекомендує і не рекомендує Google

У матеріалі для апдейт корисного контенту рекомендується:

В свою чергу, не рекомендується створення контенту чисто під пошуковик, у тому числі згенерований контент, контент створений штучним інтелектом та інші методи. Знову ж таки, чи зможе Google правильно визначити, який контент корисний, а який ні, залишається великим питанням. Також можуть постраждати агрегатори, які просто генерують свої сторінки із зовнішніх джерел (погано, якщо "Ви в основному резюмуєте те, що кажуть інші, не додаючи при цьому особливої цінності") або сайти новин, які просто переписують новини один у друга, не додаючи жодної цінності своєму контенту якісною інформацією.

Зважаючи на все, також оновлення допоможе піднятися сайтам з вищим рівнем E-A-T. Веб-майстрам треба подумати, як підтвердити експертність своїх авторів. Зокрема для цього варто створити сторінку автора та зв'язати сайт із соціальними мережами.

Також ви можете постраждати, якщо намагаєтеся залучити трафік за допомогою відповіді на запитання, якого насправді не існує - якщо “ваш контент обіцяє відповісти на питання, на яке насправді немає відповіді, наприклад, передбачає, що є дата випуску продукту фільму або телешоу, коли вона не підтверджена”, то це погано.

Висновки

Після цього оновлення контент, який “здається малоцінним, з низькою доданою вартістю або іншим чином непотрібним для тих, хто займається пошуком” може сильно постраждати. Понизиться рейтинг не лише окремо взятих сторінок із низькоякісним контентом, а цілого сайту, якщо таких сторінок буде багато. Так що як звичайно - робіть сайт для людей або розраховуйте тільки на короткочасний результат =)

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.