Блог про сео
Як додати сайт в пошукову систему Гугл - інструкція для новачків

Запропонувати іншу тему
Додати сторінки в Google через linkbox.pro

Інформація оновлена 16 лютого 2023 року

Щоб сайт потрапив в пошукову систему, краулери цієї пошукової системи мають просканувати його. Щоб Гугл виявив, просканував і проіндексував новий сайт, можна відправити запит на індексування в спеціальній консолі для вебмайстрів - Search Console. Але спершу сайт треба туди додати.

Отже нижче ви знайдете просту покрокову інструкцію, як додати сайт в пошукову систему Гугл через Search Console.

Покрокова інструкція як додати сайт в пошукову систему Гугл

Час виконання: 5 хвилин

Інструменти:

✅ Ваш сайт

✅ Search Comsole

Крок перший: додайте сайт в Search Console

Перейдіть в інструмент https://search.google.com/search-console і натисніть кнопку "Почати". Виберіть обліковий запис, до якого буде прикріплена консоль сайту. Далі в спеціальному полі введіть повну адресу вашого сайту (з https/http і www, якщо необхідно).

Крок перший: додайте сайт в Search Console

Крок другий: отримайте інформацію для верифікації

Далі вам необхідно буде підтвердити право на сайт одним з методів: завантажити файл в коріневу папку сайту, додати спеціальний тег в head, або додати через інтеграцію з одним з інших сервісів Гугл.

Крок другий: отримайте інформацію для верифікації

Крок третій: верифікуйте сайт одним з методів

Якщо ви новачок, для верифікації підійдуть перші два способи. Для сайтів на Вордпрес треба обрати підтвердження через тег в head, а сам тег вставити через плагін Yoast (SEO - інструменти веб-майстрів - код верифікації Гугл. Якщо є доступ до серверів, можна просто завантажити html-файл верифікації на хост. Для інших CMS треба шукати інструкції по верифікації окремо, але це не важко.

Крок третій: верифікуйте сайт одним з методів

Крок четвертий - пройдіть підтвердження верифікації

Натисніть кнопку "Перевірити", щоб в Search Console почав відображатись ваш сайт.

Крок четвертий - пройдіть підтвердження верифікації

Крок пʼятий - зробіть запит на індексацію сайту

Після того, як ваш сайт буде підтверджено, вставте вашу головну сторінку в верхнє поле і натисніть кнопку Enter. Далі натисніть кнопку "Запит на індексацію".

Крок пʼятий - зробіть запит на індексацію сайту

Готово. Протягом декількох днів сайт буде проскановано і проіндексовано, якщо, звичайно, індексування не заборонено і контент відповідає політиці Гугл.

Ця консоль не тільки повідомить Гуглу про ваш сайт, але і дозволить вам в майбутньому керувати сайтом і бачити його статистику. Якщо вам потрібно додати не ваш сайт в пошукову систему Гугл, почитайте про те, інші методи проіндексувати сторінки. Або скористайтесь індексатором, наприклад ЛінкбоксПро.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.