Блог про сеоПеревірка індексації сторінок: 4 робочих методи

Запропонувати іншу тему
Перевірити індексацію в linkbox.pro

Інформація оновлена 18 листопада 2022 року

Перевірка індексації - це перевірка наявності сторінки в індексі Google. Це далеко не зріз позицій, адже за фактом сторінка може бути в індексі, але при цьому не ранжуватися взагалі так часто буває на молодих сайтах, наприклад. Однак наявність сторінки в індексі говорить принаймні про кілька речей:

*іноді сайти можуть тривалий час залишатися в індексі незважаючи на те, що не віддають 200-у відповідь сервера - якщо, наприклад, їм багато років, вони накачані посиланнями, і ніхто не видалив їх через інструмент видалення застарілого контенту.

**контент може бути недостатньо якісним, але сайт може бути в індексі знову ж таки дякуючи посиланням або іншим факторам.

Перевірити індексацію в linkbox.pro

Окрім регулярної перевірки індексації свого сайту, потрібно перевіряти індексацію беклінків, якщо ви будуєте зворотні посилання самостійно. Як це зробити? Розглянемо найнадійніші методи. А щоб швидко знайти відповідний метод, зверніть увагу на табличку:

Ціль Рекомендований спосіб
🔎 Перевірка індексації сторінок свого сайту Перевірка індексації через Search Console Перевірка індексації в Screaming Frog
🔎 Перевірка індексації сторінок чужого сайту на одному домені Перевірка індексації через оператора
🔎 Перевірка індексації сторінок на різних доменах, наприклад, своїх беклінків Масова перевірка за допомогою Google Sheets
Сторонні онлайн-сервіси
Швидка перевірка через Linkbox.pro

Перевірка індексації через Search Console

Таким чином можна перевірити свій сайт - інструмент перевірки url показує, чи був бот на сайті, і чи потрапила сторінка в індекс. Слід зазначити, що на нові сторінки потрапляють до індексу з деякою затримкою: в інструменті Search Console вона вже може бути позначена як сторінка в індексі, а за фактом її ще немає. Термін такої затримки може сягати кількох днів. І знову слід зазначити, що наявність сторінки в індексі та наявність у неї позицій щодо цільових ключів - речі різні.

Щоб перевірити сторінки свого сайту в індексі, виконайте такі дії:

  1. Увійдіть до Search Console, де підтверджено ваш сайт.
  2. У верхньому полі “Перевірка всіх URL-адрес на ресурсі…” вставте потрібну адресу сторінки + Enter..
  3. Вивчіть результат.

Недолік цього методу в тому, що таким чином можна перевірити лише свої сторінки. Крім того, перевірка відбувається посторінково, а значить це може зайняти багато часу, якщо потрібно переглянути всі сторінки в індексі. Однак у випадку з останньою проблемою існує рішення в самому Search Console - усі сторінки в індексі відображені в розділі "Покриття", хоч і з невеликою затримкою, порівняно з реальною ситуацією. А ось серед переваг методу - можливість переглянути, звідки Гуглбот потрапив на сайт. Загалом інструмент корисний.

Перевірка індексації в ScreamingFrog через підключений Search Console

Якщо у вас досить великий сайт, на кілька сотень/тисяч сторінок, і ви хочете швидко дізнатися, які сторінки індексовані, які ні, то масово перевірити сторінки в індексі дозволить ScreamingFrog. Для великих сайтів підійде лише програма з ліцензією, оскільки без ліцензії коштує обмеження на 500 урлів, включаючи картинки, файли стилів тощо. Для перевірки потрібно інтегрувати Search Console (з підтвердженим потрібним сайтом) у ScreamingFrog через меню Конфігурації - API Access, увімкнувши вручну чекбокс Enable URL Inspection. Після запуску парсингу звіт про наявність в індексі Google буде на вкладці Search Console у колонці Summary.

Масова перевірка індексації сторінок у Screaming Frog

У цього методу є суттєвий мінус. Полягає він у тому, що Google Консоль Апі дозволяє перевірити лише 2000 сторінок за 24 години. Ліміти не дозволяють перевірити більше сторінок для одного облікового запису.

Перевірка індексації через оператора

Зручний та простий спосіб побачити індексацію всіх сторінок будь-якого домену - свого та чужого. Недолік цього в тому, що він не підійде (точніше, підійде, але займе багато часу), якщо потрібно перевірити багато урлів на різних доменах. Отже, що робити:

  1. Відкриваємо сторінку пошуку.
  2. Вводимо комбінацію site:+домен, наприклад site:aboutseo.blog, і натискаємо Enter.
  3. Вивчаємо результат.

Масова перевірка за допомогою Google Sheets

Google Sheets інтегрований з кешем Гугла, тому дані синхронізовані, і дозволяють виявити, чи була сторінка коли-небудь в індексі. Недоліком цього є те, що якщо сторінка була в індексі, але потім випала, це можна буде виявити тільки за допомогою оператора. Хороша новина в тому, найчастіше сторінки потрапляють до індексу раз і назавжди, тому похибка буде невелика. Хочу зазначити, що про цей метод мало хто знає, тому якщо ви дочитали до цього місця, вам дуже пощастило.

  1. Створюємо/відкриваємо таблицю, де кожен потрібний url з протоколом+www/no www вписаний в окремий осередок.
  2. Наводимо мишку на комірку і чекаємо кілька секунд.
  3. Якщо url в індексі, підтягуються його метадані (тайл, дескрипшин, фавікон), якщо ні, дані не підтягуються.

Відеоінструкція перевірки через Гугл-таблиці

На відео можна побачити процес перевірки індексації за допомогою таблиць.

Сторонні сервіси: список та огляд існуючих сервісів

Деякі безкоштовні сервіси обіцяють показати індексацію сторінок. Швидше за все, в основі своєї вони використовують метод перевірки через оператора або кеш, просто оформлено це все в новий інтерфейс. Перерахуємо кілька із них:

Я не включала сюди платні варіанти перевірки індексації, оскільки ця стаття присвячена безкоштовним методам перевірки індексації сторінок у Google. Однак якщо вам потрібно перевіряти великі обсяги, і ви не хочете морочитися з безкоштовними методами, які можуть забирати трохи більше часу, можете скористатися сервісом linkbox.pro.

Швидкі відповіді

Як перевірити індексацію сторінки?

Перевірити можна в Search Console, через оператора, за допомогою гугл-таблиць або сторонніх сервісів.

Як перевірити чи закритий сайт від індексації?

Потрібно перевірити наявність тега noindex у head сторінки. Якщо вона є, сторінка закрита від індексації. Також можна перевірити сторонні послуги.

Який сервіс краще використовувати для перевірки індексації?

На мій погляд, найкращий сервіс для перевірки індексації - linkbox.pro .

Статті по темі

icon - seo-dictionary
Що таке індексування сторінки

indexing icon.png
Як індексувати сторінки

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.