Блог про сео
Як створити резюме сео-фахівця

Запропонувати іншу тему
Прискорити індексацію беклінків в linkbox.pro

Інформація оновлена 6 січня 2023 року

Чіпляюче резюме - один з найважливіших елементів успіху при пошуку роботи. Якщо ви не є досвідченим спеціалістом, якому надходять пропозиції регулярно, то резюме має бути ідеальним. Отже, тут ви знайдете практичний гайд під робочою назвою "Як створити резюме сео-фахівця" з прикладом. Поїхали.

Загальні моменти при створенні резюме

Можна сказати, що такі вимоги підійдуть до всіх спеціальностей, але для резюме спеціаліста це обов'язково. Особливо якщо ви претендуєте на вакансію у велику компанію, де величезний потік кандидатів.

Назва документа + особиста інформація у резюме

 1. Коли подаєте заявку на певну вакансію, назву резюме потрібно писати за принципом "Резюме на позицію" + назва вакансії. Наприклад, Резюме на позиції Miiddle Seo Specialist. Якщо ви все ж таки хочете створити загальне резюме, то назвати його можна просто вашим ім'ям + вкажемо вашій спеціальності.
 2. Особисті дані:
  • ✔️ Фото не обов'язково; більшість рекрутерів сходяться на думці, що фото не варто додавати до резюме, щоб відсіяти будь-які оціночні судження.
  • ✔️ З обов'язкового: Ім'я, Прізвище, назви спеціальності + рівень. За бажанням – рік народження, місто проживання.
  • ✔️ Контактні дані: телефон, робоча пошта. Зверніть увагу, що пошта не повинна називатися [email protected] або подібним чином – створіть поштову скриньку з нормальним діловим ім'ям.
  • ✔️ Дані про освіту, рівень.

Summary

У резюме Summary - це буквально 1-2 пропозиції про те, ким ви є, і чому саме ви підходите на вакансію.

Блок про спільні hard-скіли

Коротко опишіть корисні вторинні скіли/вміння, наприклад знання мов, курси лідерства для керівних позицій тощо.

Основна частина: досвід роботи

 1. Для початку вкажіть ваш загальний досвід роботи (у роках) на такій самій позиції, або у цій сфері на суміжній позиції. Нерелевантний досвід не треба враховувати.
 2. Наступна частина повинна складатися з хронологічного опису вашого релевантного досвіду роботи.
 3. Третя частина має складатися з перерахування ваших обов'язків, тобто конкретизація досвіду (що ви робили на попередніх місцях роботи?).
 4. Четверта частина повинна складатися з опису умінь/знань/навичок, зокрема робота з програмами та теоретичні знання.

Рада: не знаєте, що вписати? Перегляньте кілька вакансій на сео-фахівця і випишіть ті обов'язки/знання/вміння, які згадуються в цих оголошеннях. Також можна переглянути CV інших спеціалістів.

Ось так має виглядати коротке інформативне резюме сео-фахівця:

Резюме сеошника

Додатково

Новачкам у сео може бути складно скласти правильне резюме через відсутність досвіду. Якщо вам є чим похвалитися, опишіть такі пункти:

Замість висновків

У складанні резюме головне – бути коротким, точним та чесним. Підкоригуйте своє резюме під запит роботодавця, нічого не прикрашуючи, і це буде кращим способом показати свою релевантність.

Будь-які пункти резюме сео-фахівця не повинні перевантажувати документ безліччю фактів. Що б ви не включали, ви повинні залишатись короткими та, очевидно, зрозумілими. Довгі пропозиції або списки, що повторюються, не принесуть користі, тому їх слід уникати, навіть якщо це означає відмову від декількох розділів ваших матеріалів.

Зайве говорити, що всі ваші твердження мають бути солідно підкріплені. Тому, прагнучи стати завбачливим і уважним укладачем резюме, не забувайте про рекомендації та супровідні листи, які дозволять вам заявити про себе як про талановитого професіонала та приємну людину.

Швидкі відповіді

На скільки сторінок має бути резюме?

Щоб спростити сприйняття інформації про кандидата, резюме варто складати на 1 сторінку.

Що найголовніше в резюме сеошника?

Основне - опис досвіду та вмінь.

Де взяти приклад резюме?

Я рекомендую замість прикладу перефразувати оголошення про роботу, адже часто описані всі обов'язки. Якщо вони збігаються з вашими минулими обов'язками, це ідеально.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.