Блог про сео
Створення підписки на розсилку на сайті: інструкція

Запропонувати іншу тему
Прискорити індексацію беклінків в linkbox.pro

Інформація оновлена 3 грудня 2022 року

Вивчаючи питання створення підписки на сайті, я зіткнулася з ситуацією, що в топі Гугла на цей запит немає нормальної інформації, а точніше, немає покрокової інструкції. Є багато текстів про те, що це таке та підписка на сайті, і як вона повинна виглядати, а також багато розмов щодо того, що не можна посилати людям листи, якщо вони на це не погодилися, але ось конкретної покрокової інструкції, пов'язаної зі створенням підписки, не було. Витративши 2 або 3 дні (деякі речі там довго налаштовувалися) я розібралася в даному питанні сама, і готова дати коротку корисну статтю про те, як створити підписку на сайті не використовуючи якісь особливі CMS плагіни, а просто працюючи з голим html.

Покрокова інструкція створення підписки на сайті

Час виконання 120 хвилин

Необхідні інструменти:

✅ Корпоративна пошта на домені (створюється на хості)

✅ Будь-який поштовий клієнт

Крок перший: Створення корпоративної електронної адреси

Інструмент: Корпоративна пошта на домені

На вашому хості (мій сайт хостився на Namecheap) необхідно створити корпоративну адресу за типом [email protected], від імені якої будуть надходити листи вашим передплатникам. Це абсолютно безкоштовно.

Крок перший: Створення корпоративної електронної адреси

Крок другий: Налаштування корпоративної електронної адреси

Інструмент: Корпоративна пошта на домені

Щоб отримувати листи на цю пошту, пропишіть mx-записи на Cloudflare або іншому хмарному сервісі у форматі, як показано на малюнку. Якщо Cloudflare не використовується, цей крок можна пропустити - пошта працюватиме на хості. На цьому етапі відразу можна налаштувати пересилання листів з цієї пошти на якусь звичайну пошту для зручності, тому що інтерфейс електронної скриньки на хості може бути не дуже зручним.

Крок другий: Налаштування корпоративної електронної адреси

Крок третій: Реєстрація на поштовому клієнту

Інструмент: Будь-який поштовий клієнт

Я загуглила перший поштовий сервіс, що трапився (sendpulse.com) і зареєструвалася на ньому. Там невелика кількість розсилок (до 500) може здійснюватись безкоштовно, мені це ідеально підходить.

Крок третій: Реєстрація на поштовому клієнту

Крок четвертий: Підтвердження пошти

✅ Корпоративна пошта на домені

Підтвердьте адресу, яку створювали на хості, щоб на поштовому сервісі можна було перейти до подальшого настроювання.

Крок четвертий: Підтвердження пошти

Крок п'ятий: Створіть форму та вставте її на сайт

Інструмент: Будь-який поштовий клієнт

Перейдіть до розділу “Форма передплати” (звичайно, на вашому поштовому клієнті вона може називатися інакше), та створіть собі форму у візуальному редакторі. Якщо форма вже є у шаблоні вашої теми, і потрібно просто з'єднати сайт із поштовим сервісом, натисніть кнопку “Отримати HTML-код без стилів”. Після цього заповніть інформацію про те, куди надходитимуть адреси, що підписалися за цією формою.

Крок п'ятий: Створіть форму та вставте її на сайт

Крок шостий: Вставте код на сайт

Вставте код на сайт та оцініть, як він виглядає. Ви можете вписувати стилі та класи в елементи коду.

Крок шостий: Вставте код на сайт

Крок сьомий: Протестуйте форму на якійсь своїй пошті

Заповніть всю необхідну інформацію та натисніть “Підписатися”, після чого підтвердьте передплату у своїй пошті. Лист може потрапити до спаму. Потім у sendpulse ця пошта з'явиться у тому списку, який ви прив'язали, і ви зможете надсилати на неї розсилку. Але треба розуміти, що сама пошта не розкривається, це буде просто цифра, яка показуватиме кількість підписок.

Крок сьомий: Протестуйте форму на якійсь своїй пошті

Загалом усе! Це основне, що треба технычно робити. Далі - робота маркетингова, зокрема налаштування та створення привабливих листів. І так, я також нагадаю: не забудьте біля своєї форми підписки на сайті вказати, що надсилаючи ім'я та пошту, користувач погоджується отримувати листи з вашого сайту, але при цьому його особисті дані у безпеці.

Форма підписки та SEO

Відразу хочеться відзначити, що наявність форми підписки або взагалі не є фактором ранжирування, або ж входить до групи E-A-T-факторів з дуже низьким рівнем впливу на позиції. Проте, якщо ціль вашого сайту - конвертувати трафік у гроші, то email-маркетинг може збільшити кількість конверсій, особливо якщо враховувати, що це розсилка цільової аудиторії, яка з великою ймовірністю зацікавиться пропозицією від сайту, на оновлення якого підписалася.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.