Блог про сео
Як знайти неактуальний рік у метатегах та в контенті: інструкції

Запропонувати іншу тему
Прискорити індексацію беклінків в linkbox.pro

Інформація оновлена 3 січня 2023 року

Використовуючи ліцензований (можна і без ліцензії, проте там стоїть обмеження на 500 адрес) ScreamingFrog можна швидко знайти в метатегах та інших елементах сайту неактуальний рік, щоб змінити його. Пошук займе від 1 до декількох десятків хвилин, залежно від розміру сайту. Нижче наведено покрокову інструкцію виявлення неактуального року в метатегах/підзаголовках.

Зверніть увагу, що деякі дати не варто оновлювати, наприклад, якщо у вас інформаційна стаття про події минулого року. Рік слід міняти на актуальний у тих випадках, якщо там "вічнозелений" сео-контент, який збирають для конверту та монетизації.

Інструкція: як знайти неактуальний рік у метатегах та заголовках

Час виконання 3 хвилини

Інструменти:

✅ Screaming Frog з активною ліцензією

✅ Google Sheets (опціонально)

Крок перший: перейдіть в потрібний розділ краулера

Відкрийте ScreamingFrog, вставте як звичайно адресу сайту (з протоколом) у рядок зверху, а потім натисніть на повзунки налаштування у вікні пошуку "Search".

Крок перший: перейдіть до потрібного розділу краулера

Крок другий: виконайте потрібні налаштування краулера

У розділі, що відкрився, виконайте налаштування краулера: у першому стовпці виберіть "Title", у другому стовпці "Contains", у третє впишіть "2022" або будь-який інший рік, який потрібно оновити. Це правило знаходитиме адреси з входженням "2022" у title. Після першого правила додайте через кнопку "OR" ті самі умови для descripcion, h1/h2. Після виконання всіх налаштувань натисніть "OK".

Крок другий: виконайте потрібні налаштування краулера

Крок третій: запустіть краулер

Переконайтеся, що правила збереглися, і запустіть краулер. В результаті обробки ScreamingFrog покаже вам лише сторінки, що відповідають правилам пошуку.

Крок третій: запустіть краулер

Після закінчення роботи краулера ви можете завантажити результат у формат CSV, імпортувати в Google Таблиці і працювати там. Далі треба буде вже на око визначати, де потрібно рік оновлювати, а де ні.

Мінус даного методу в тому, що краулер не виявляє неактуальний рік в абзацах, списках, таблицях і т.д. - якщо говорити про контент, то ScreamingFrog покаже неактуальний рік тільки в підзаголовках. Справа в тому, що парсинг усіх слів у контенті зайняв би надто багато часу.

Також рекомендую автоматизувати зміну року там, де це потрібно, за допомогою змінних функцій. Це дуже спростить роботу у майбутньому.

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.