Блог про сео
Як знайти неактуальний рік у метатегах та в контенті: інструкції

Запропонувати іншу тему
Прискорити індексацію беклінків в linkbox.pro

Інформація оновлена 3 січня 2023 року

Використовуючи ліцензований (можна і без ліцензії, проте там стоїть обмеження на 500 адрес) ScreamingFrog можна швидко знайти в метатегах та інших елементах сайту неактуальний рік, щоб змінити його. Пошук займе від 1 до декількох десятків хвилин, залежно від розміру сайту. Нижче наведено покрокову інструкцію виявлення неактуального року в метатегах/підзаголовках.

Зверніть увагу, що деякі дати не варто оновлювати, наприклад, якщо у вас інформаційна стаття про події минулого року. Рік слід міняти на актуальний у тих випадках, якщо там "вічнозелений" сео-контент, який збирають для конверту та монетизації.

Інструкція: як знайти неактуальний рік у метатегах та заголовках

Час виконання 3 хвилини

Інструменти:

✅ Screaming Frog з активною ліцензією

✅ Google Sheets (опціонально)

Крок перший: перейдіть в потрібний розділ краулера

Відкрийте ScreamingFrog, вставте як звичайно адресу сайту (з протоколом) у рядок зверху, а потім натисніть на повзунки налаштування у вікні пошуку "Search".

Крок перший: перейдіть до потрібного розділу краулера

Крок другий: виконайте потрібні налаштування краулера

У розділі, що відкрився, виконайте налаштування краулера: у першому стовпці виберіть "Title", у другому стовпці "Contains", у третє впишіть "2022" або будь-який інший рік, який потрібно оновити. Це правило знаходитиме адреси з входженням "2022" у title. Після першого правила додайте через кнопку "OR" ті самі умови для descripcion, h1/h2. Після виконання всіх налаштувань натисніть "OK".

Крок другий: виконайте потрібні налаштування краулера

Крок третій: запустіть краулер

Переконайтеся, що правила збереглися, і запустіть краулер. В результаті обробки ScreamingFrog покаже вам лише сторінки, що відповідають правилам пошуку.

Крок третій: запустіть краулер

Після закінчення роботи краулера ви можете завантажити результат у формат CSV, імпортувати в Google Таблиці і працювати там. Далі треба буде вже на око визначати, де потрібно рік оновлювати, а де ні.

Мінус даного методу в тому, що краулер не виявляє неактуальний рік в абзацах, списках, таблицях і т.д. - якщо говорити про контент, то ScreamingFrog покаже неактуальний рік тільки в підзаголовках. Справа в тому, що парсинг усіх слів у контенті зайняв би надто багато часу.

Також рекомендую автоматизувати зміну року там, де це потрібно, за допомогою змінних функцій. Це дуже спростить роботу у майбутньому.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.