Блог про сео
Як зробити пошук по сайту: інструкція

Запропонувати іншу тему
Якісні посилання з головних в shared.domains

Інформація оновлена 12 листопада 2022 року

Якщо у вас є великий інформаційний або товарний сайт, користувачу може знадобитися пошук по сайту, щоб знайти потрібну інформацію або товар. Підключити пошук можна безліччю способів: додати модулі/плагіни на Wordpress або іншу CMS-систему, написати самому скрипт пошуку, підключити пошук якоїсь пошукової системи. Я вибрала найпростіший спосіб реалізації пошуку на сайті – це підключення Google-пошуку на сайт. Отже, тут представлена покрокова інструкція, як робити пошук по сайту, використовуючи інструменти Google.

Покрокова інструкція

Час виконання 10 хвилин

Інструменти:

✅ Обліковий запис Google

Крок перший - отримуємо ідентифікатор ПС

Перейдіть на сайт programmablesearchengine та отримайте ідентифікатор пошукової системи, заповнивши/позначивши такі дані: назва, сайт або сторінка для пошуку, чи потрібен пошук по картинці та чи увімкнути фільтр безпечного пошуку.

Крок перший - отримуємо ідентифікатор ПС

Крок другий

Після формування базового коду не поспішайте його вставляти на сайт. Краще натисніть кнопку Customize, щоб виконати тонше налаштування скрипта.

Крок другий

Крок третій: налаштування скрипту та зовнішнього вигляду

Налаштуйте деталі: мова, зовнішній вигляд (Look and Feel > All Look and Feel Settings) та інше. Щоб настроїти кастомні стилі, перейдіть до Look and Feel > All Look and Feel Settings > Customize та внесіть потрібні дані, наприклад шрифт, колір фону, кнопки тощо. Я на цьому етапі зробила для пошуку стилі, взяті з теми мого сайту.

Крок третій: налаштування скрипту та зовнішнього вигляду

Крок четвертий: впровадження пошуку

Скопіюйте отриманий код і вставте body в те місце, де передбачається пошуковий рядок. Вставляти на сторінку потрібно в режимі коду (не візуальний редактор).

>Крок четвертий: використання пошуку

Внутрішній пошук сайту через Google готовий! Можна тестувати.

Ось усі дії, описані вище, в екранному записі - можете подивитися процес, якщо щось незрозуміло.

Підключення внутрішнього пошуку на сайті

На відео можна побачити процес підключення пошуку Google на ваш веб-сайт - від отримання ідентифікатора до вставки коду на сайт.

Мінус Google-пошуку на сайті

Насправді, такий тип пошуку є найпростішим, але не найзручнішим як для користувача, так і для власника. І ось чому:

Швидкі відповіді

Чи потрібно робити пошук на сайті?

Однозначно так, якщо ви бажаєте збільшити час перебування користувача на сайті, підвищити зручність та простоту знаходження інформації/товару.

Найпростіший спосіб зробити пошук на сайті?

Найпростіше впровадити пошук по сайту через Google.

Google пошук на сайті впроваджується безкоштовно?

Так, але є і платна версія, яка відключає рекламу в результатах вікна пошуку.

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.