Блог про сео
Як зібрати ключі в Google Keywords Planner

Запропонувати іншу тему
Прискорити індексацію беклінків в linkbox.pro

Інформація оновлена 2 грудня 2022 року

Планувальник ключевих слів (Google Keywords Planner) це безкоштовний інструмент від Google, впроваджений у загальний пакет сервісу GoogleAds. Для сеошних цілей він дозволяє виконати такі завдання:

Інструмент розроблявся насамперед для допомоги в управлінні рекламними кампаніями в Google Ads, однак ті, хто робить ставку на органічний трафік, також можуть використовувати його для своїх цілей. Планувальник буде особливо корисний тим, хто не має вільного бюджету для оплати дорогих сайтів для аналітики типу Ахрефс, адже він порівняно безкоштовний (є деякі платні функції). Він може повністю замінити всі інструменти для роботи з семантикою, хоч і має низку недоліків.

Інструкція: підключення планувальника безкоштовно

Крок перший: Зайти в планувальник і авторизуватися через свій обліковий запис Google. Зробити це можна за адресою https://ads.google.com/.

Крок другий: Перейдіть до розділу Tools and Settings > Keyword Planner.

Google Keyword Planner

Крок третій: У вікні виберіть розділ "Get search volume and forecasts", щоб отримати частоту ключів, що цікавлять. Про розділ пошуку нових КС поговоримо пізніше.

Google Keyword Planner - вибір розділу

Крок четвертий: Вставте кілька ключових слів або завантажте файл.

Інструмент для отримання частотки

Крок п'ятий: На сторінці, що завантажиться, буде відображено приблизну статистику ключових слів, які ви вписали.

Приблизна частотка ключа

У цій останній вкладці є трохи більше інструментів для налаштування вашої статистики пошукового запиту: можливість вказати діапазон дат для відображення частоти, вказівку гео, мови та навіть можливість відразу створити рекламну кампанію. Докладніше цю сторінку описано в розділі тут. Однак сеошнику, який хоче просто вивантажити для себе кількість показів на місяць, необхідно виконати ще кілька дій.

Налаштування “калібрування” частотки

В інструменті Google Keywords Planner є один дивний момент - замість одразу показати прблизну частотку ключа, він показує діапазон. Наприклад, для ключа google keywords planner планувальник показує діапазон 1K – 10K замість усередненої цифри за 12 місяців.

Діапазон частотки в Google Keyword Planner

А щоб побачити більш точну цифру, необхідно просто завантажити дані у форматі CSV або Google-таблиці. Саме під час завантаження звіту з'являється чітка, але округлена місячна частота за вибраний діапазон.

Уточненная частотка при загрузке данных

Огляд розділу пошуку нових ключів

У цьому розділі пропонується підібрати ключі, за якими можна просувати сайт та залучати додатковий трафік. Щоб отримати підказки від пошуковика, можна скористатися двома опціями: вставити вже відомі вам КС, наприклад найбільш високочастотні, або вставити сайт.

Щоб налаштувати пошук нових ключів правильно, не забудьте вказати гео, також можна скоригувати період, за який відображається частота. На панелі “Broaden your search” можна конкретизувати та розширити вимоги до нових ключів.

У звіті, що отримується тут, є різна інформація, в тому числі приблизна ціна за клік, якщо раптом ви захочете налаштувати контекстну рекламу. Проте у разі цікава органіка. Щоб отримати точні, а не зразкові дані щодо кількості запитів на місяць, треба знову просто скачати звіт у вигляді таблиці.

Огляд розділу для отримання частоти

Розберемо інтерфейс розділу Планувальника. Після введення списку ключових слів ви зможете отримати наступну інформацію за фразами:

Для видобутку органічного трафіку потрібна інформація за першими чотирма показниками, решта призначена для тих, хто бажає налаштовувати платні кампанії.

Практика

Створюємо на практиці план вживання ключів із частоткою для seo-статті та прогнозуємо кількість трафіку при виході в топ-1. Наші дії мають виглядати приблизно так:

Перший крок: збираємо весь пул ключів. Для цього йдемо в розділ Discover new keywords, вибираємо гео (у нашому випадку – Україна), мову (російську) та вписуємо кілька інтуїтивних ключів, пов'язаних із темою статті. Оскільки ми пишемо статтю про планувальник, ми вписуємо такі ключі:

Після цього натискаємо кнопку “Get result” та отримуємо список рекомендованих ключів.

Збір нових ключів Запропоновані ключі

Нагадування: точна частота відображатиметься після вивантаження файлу, наприклад, у форматі Google-таблиця.

Точне значення частоти

Другий пункт пов'язаний із систематизацією ключових слів. Необхідно ретельно вивчити всі запропоновані ключі та відкинути все те, що не підходить за змістом або може стати причиною канібалізації. Наприклад, у нашому випадку нам за змістом не підійдуть ключі “1с планувальник”, “безкоштовний планувальник” тощо. Також я рекомендую прибрати дуже довгі ключові фрази з низькою частотою. Причиною такої дії можна назвати алгоритм Гугла, який шукає документи в інтернеті не за прямим збігом, а за семантичним. Таким чином хороша стаття з основними ключами без довгих граматично неправильних ключових фраз краще ранжуватися, ніж низькоякісна стаття, напхана фразами.

Третій крок - після систематизації ключових слів скласти таблицю з релевантними словами та їх частотою.

Фінальні ключі

Четвертий крок - формування контент-плану для статті з урахуванням високочастотних ключів на тему. Про цей процес потрібна окрема стаття.

Таким чином, для нашої нової статті для блогу про сеошку розрахований трафік у розмірі 1400 читачів на місяць при першій позиції у видачі. Це все у російськомовній видачі із встановленою геолокацією у межах України. Інформація про те, скільки у відсотковому співвідношенні можна отримати кліків з першої позиції, досить спірна і відрізняється залежно від ніші, інтенту, зовнішнього вигляду видачі та багатьох інших факторів. Я для цього розрахунку взяла умову, що на першу позицію будуть клікати 10% користувачів. Пов'язано це з тим, що ці ключі мають на увазі пошук конкретного інструменту, а не інформаційної статті. Крім того, якщо користувачі дійсно шукають інструкцію, вони найчастіше можуть пройтись по всіх результатах першої-другої сторінки, а не лише першої позиції. Звісно, це приблизні розрахунки, і кінцевий результат залежатиме багатьох чинників. Але про це – в інших матеріалах.

Швидкі відповіді

Як користуватися Google Keywords Planner?

Залогініться в інструменті https://ads.google.com/ і на верхній панелі виберіть пункт Tools and Setting > Keywords Planner. Після переходу в інструмент вставте ключі, що вас цікавлять, для отримання частотки або рекомендацій.

Як побачити точну частотку у планувальнику?

Після введення ключових слів у Планувальнику просто завантажте файл у форматі Google Таблиця - там будуть більш точні дані по частотці, а не просто діапазон.

Для чого використовується Google Keyword Planner?

Google Keyword Planner використовується для отримання точної середньої частотки за ключовими словами в пошуковій системі Google, а також для планування рекламних кампаній з просування. Таким чином, інструмент допоможе як для збільшення органічного безкоштовного трафіку, так і для видобутку платних лідів.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.