Блог про сео
Як і де вивчати сео самостійно?

Запропонувати іншу тему
Пройти курс SEO від webpromoexperts

Інформація оновлена 6 грудня 2022 року

Оптимізація сайтів для отримання безкоштовного трафіку насправді є дуже корисною навичкою як для власників бізнесів і творців контенту, так і для тих, хто просто хотів би отримати порівняно цікаву та гідно оплачувану роботу у великій компанії. І що чудово, так це те, що сео можна вивчити: а) самостійно, б) безкоштовно. В принципі, я вважаю, що вивчити самостійно та безкоштовно можна практично будь-який предмет завдяки Інтернету.

Я спробую в цій статті розповісти, які ресурси варто мати під рукою, щоб зрозуміти основи сео та мати можливість претендувати на роботу сеошника у компанії. Будь ласка, зверніть увагу, що це лише моя рекомендація і моя особиста думка, а не істина в останній інстанції.

Але для початку – план. Ось як на мою думку він має виглядати:

Крок перший: базова теорія

Для початку бажаючому вивчити сеошку потрібно ознайомитися з базовими поняттями у сео. Потрібно чітко розуміти, що таке сео-оптимізація, з чого вона складається і для чого виконується. Для цього варто пройти один із безкоштовних базових курсів від крутих міжнародних проектів. Курс для початківців повинен включати теоретичні блоки про сео-контент, посилання, роботу пошукових систем і зовсім небагато технічного сео. На мою особисту думку, фахівець-початківець повинен пройти не один курс і, можливо, десь почути повтор інформації, проте краще її запам'ятати через це. Отже, я рекомендую як перший крок розпочати з нижче перерахованих ресурсів.

Відеокурс від Moz The One-Hour Guide to SEO

Посилання для старту: https://moz.com/learn/seo/one-hour-guide-to-seo/

Це практичні відео без зайвої води та теорії, які одразу націлені на практику. Особливості курсу: стислість, різноманітність тем (включає і off-page оптимізацію, і навіть один урок технічного сео). Формат відео дуже легко сприймається, тому курс можна вивчити за кілька днів. Однак мінус програми в тому, що тут може бути недостатньо інформації про потрібні розділи сео. Саме тому я рекомендую не зупинятися на ньому.

Безкоштовний курс SEO for beginners training від Yoast

Посилання для старту: https://yoast.com/academy/free-seo-training-seo-for-beginners/

Курс англійською та абсолютно безкоштовний, включає блоки про роботу пошукових систем, знайомство з поняттям "ключові слова" і всіма пов'язаними термінами (частотка, конкурентність і тд), оптимізацію контенту, структуру сайту. З технічного сео тут зовсім небагато - про заборону індексації та розмітку для потрапляння в розширені результати видачі.

Мінус курсу в тому, що він досить однобічний, і націлений на "творців контенту", не розповідаючи про посилальний профіль як важливий сигнал ранжирування (тому обов'язково треба до цього глянути курс від Моз, який хоч трохи про це розповідає). Ну і ясна річ деякі поради в оптимізації будуть пов'язані виключно з роботою продуктів від yoast.

Матеріали для сео-заучок: ресурс від Google

Google як основна пошукова система також створила свій умовний "курс" для оптимізаторів. Він трохи складніше написаний, проте як на мене, то в питанні вивчення роботи пошукових систем краще читати першоджерело (а ще краще - постійно набувати практичного досвіду, але про це пізніше). Отже, від Гугла рекомендую почитати Вступ до пошукової оптимізації від Центру Пошуку Google (Веб-ресурс для вебмайстрів).

Базове сео - практика

Якщо ви як сеошник-початківець реально вивчили всі вищеперелічені матеріали, то я рекомендую почати займатися практикою, оскільки теорія швидко забувається без реальної роботи. Ви можете спробувати після курсів знайти роботу джуном за невелику оплату або ж запустити (або оптимізувати) свій проект. Створення свого проекту як тема буде розкрито в окремій статті, проте можу сказати, що це не дуже складно. Тим більше, ви можете почати з безкоштовного сайту на піддоміні якоїсь cms-системи, наприклад, на піддоміні Вордпрес. Це реально безкоштовно і нескладно, хоч і безкоштовна версія ріже деякі функції для повної оптимізації.

Вивчення інструментів для відстеження результатів

Сеошка – це насамперед про результат. Адже сайти створюють і оптимізують переважно не для душі (хоча й таке буває), а для монетизації. Відстежувати потрібно (як мінімум) позиції, видимість, трафік та конверсії. У цьому вам допоможуть 3 інструменти, з якими потрібно почати працювати одразу після запуску проекту.

Курс по роботі в Google Search Consol для початківців

Intro to Google Search Console - Search Console Training - відеоуроки по вивченню роботи з Search Console, основного інсьрументу для оптимізаторів.

Курси технічного сео та off-page

Технічне сео це вже більш просунутий рівень, проте він незамінний, якщо ви реально бажаєте зростати в даній професії. Нереально крутий курс технічного сео зробили в Semrush. Після закінчення курсу On-Page and Technical SEO Course можна отримати сертифікат.

Лінкбілдинг

Щоб зрозуміти, як просувати сайт у висококонкурентних нішах, не обійтися без курсу вивчення лінкбілдингу. Так як при аналізі лінкбілдингу конкурентів і донорів я використовую насамперед сервіс Ахрефс як найбільш достовірний і зручний інструмент, то я не можу не згадати їхній модуль за Лінкбілдінгом. Модуль включений до загального курсу по сеошці, але його можна переглянути окремо. Створено вони у зручному форматі відео. Блок для вхідних посилань складається з 5 уроків:

І останнє - замість висновків

Навіть якщо ви пройдете шлях за даним планом, ваше зростання в сеошці ще далеке від завершення. Я думаю, ніхто з сео-фахівців ніколи не зможе похвалитися тим, що знає все, адже робота пошукових систем також постійно змінюється. Але повторюся: моя думка така, що цей план розвитку себе як сеошника є найоптимальнішим. Якщо було корисно – використовуйте!

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.