Блог про сео
Як і де вивчати сео самостійно?

Запропонувати іншу тему
Прискорити індексацію беклінків в linkbox.pro

Інформація оновлена 6 грудня 2022 року

Оптимізація сайтів для отримання безкоштовного трафіку насправді є дуже корисною навичкою як для власників бізнесів і творців контенту, так і для тих, хто просто хотів би отримати порівняно цікаву та гідно оплачувану роботу у великій компанії. І що чудово, так це те, що сео можна вивчити: а) самостійно, б) безкоштовно. В принципі, я вважаю, що вивчити самостійно та безкоштовно можна практично будь-який предмет завдяки Інтернету.

Я спробую в цій статті розповісти, які ресурси варто мати під рукою, щоб зрозуміти основи сео та мати можливість претендувати на роботу сеошника у компанії. Будь ласка, зверніть увагу, що це лише моя рекомендація і моя особиста думка, а не істина в останній інстанції.

Але для початку – план. Ось як на мою думку він має виглядати:

Крок перший: базова теорія

Для початку бажаючому вивчити сеошку потрібно ознайомитися з базовими поняттями у сео. Потрібно чітко розуміти, що таке сео-оптимізація, з чого вона складається і для чого виконується. Для цього варто пройти один із безкоштовних базових курсів від крутих міжнародних проектів. Курс для початківців повинен включати теоретичні блоки про сео-контент, посилання, роботу пошукових систем і зовсім небагато технічного сео. На мою особисту думку, фахівець-початківець повинен пройти не один курс і, можливо, десь почути повтор інформації, проте краще її запам'ятати через це. Отже, я рекомендую як перший крок розпочати з нижче перерахованих ресурсів.

Відеокурс від Moz The One-Hour Guide to SEO

Посилання для старту: https://moz.com/learn/seo/one-hour-guide-to-seo/

Це практичні відео без зайвої води та теорії, які одразу націлені на практику. Особливості курсу: стислість, різноманітність тем (включає і off-page оптимізацію, і навіть один урок технічного сео). Формат відео дуже легко сприймається, тому курс можна вивчити за кілька днів. Однак мінус програми в тому, що тут може бути недостатньо інформації про потрібні розділи сео. Саме тому я рекомендую не зупинятися на ньому.

Безкоштовний курс SEO for beginners training від Yoast

Посилання для старту: https://yoast.com/academy/free-seo-training-seo-for-beginners/

Курс англійською та абсолютно безкоштовний, включає блоки про роботу пошукових систем, знайомство з поняттям "ключові слова" і всіма пов'язаними термінами (частотка, конкурентність і тд), оптимізацію контенту, структуру сайту. З технічного сео тут зовсім небагато - про заборону індексації та розмітку для потрапляння в розширені результати видачі.

Мінус курсу в тому, що він досить однобічний, і націлений на "творців контенту", не розповідаючи про посилальний профіль як важливий сигнал ранжирування (тому обов'язково треба до цього глянути курс від Моз, який хоч трохи про це розповідає). Ну і ясна річ деякі поради в оптимізації будуть пов'язані виключно з роботою продуктів від yoast.

Матеріали для сео-заучок: ресурс від Google

Google як основна пошукова система також створила свій умовний "курс" для оптимізаторів. Він трохи складніше написаний, проте як на мене, то в питанні вивчення роботи пошукових систем краще читати першоджерело (а ще краще - постійно набувати практичного досвіду, але про це пізніше). Отже, від Гугла рекомендую почитати Вступ до пошукової оптимізації від Центру Пошуку Google (Веб-ресурс для вебмайстрів).

Базове сео - практика

Якщо ви як сеошник-початківець реально вивчили всі вищеперелічені матеріали, то я рекомендую почати займатися практикою, оскільки теорія швидко забувається без реальної роботи. Ви можете спробувати після курсів знайти роботу джуном за невелику оплату або ж запустити (або оптимізувати) свій проект. Створення свого проекту як тема буде розкрито в окремій статті, проте можу сказати, що це не дуже складно. Тим більше, ви можете почати з безкоштовного сайту на піддоміні якоїсь cms-системи, наприклад, на піддоміні Вордпрес. Це реально безкоштовно і нескладно, хоч і безкоштовна версія ріже деякі функції для повної оптимізації.

Вивчення інструментів для відстеження результатів

Сеошка – це насамперед про результат. Адже сайти створюють і оптимізують переважно не для душі (хоча й таке буває), а для монетизації. Відстежувати потрібно (як мінімум) позиції, видимість, трафік та конверсії. У цьому вам допоможуть 3 інструменти, з якими потрібно почати працювати одразу після запуску проекту.

Курс по роботі в Google Search Consol для початківців

Intro to Google Search Console - Search Console Training - відеоуроки по вивченню роботи з Search Console, основного інсьрументу для оптимізаторів.

Курси технічного сео та off-page

Технічне сео це вже більш просунутий рівень, проте він незамінний, якщо ви реально бажаєте зростати в даній професії. Нереально крутий курс технічного сео зробили в Semrush. Після закінчення курсу On-Page and Technical SEO Course можна отримати сертифікат.

Лінкбілдинг

Щоб зрозуміти, як просувати сайт у висококонкурентних нішах, не обійтися без курсу вивчення лінкбілдингу. Так як при аналізі лінкбілдингу конкурентів і донорів я використовую насамперед сервіс Ахрефс як найбільш достовірний і зручний інструмент, то я не можу не згадати їхній модуль за Лінкбілдінгом. Модуль включений до загального курсу по сеошці, але його можна переглянути окремо. Створено вони у зручному форматі відео. Блок для вхідних посилань складається з 5 уроків:

І останнє - замість висновків

Навіть якщо ви пройдете шлях за даним планом, ваше зростання в сеошці ще далеке від завершення. Я думаю, ніхто з сео-фахівців ніколи не зможе похвалитися тим, що знає все, адже робота пошукових систем також постійно змінюється. Але повторюся: моя думка така, що цей план розвитку себе як сеошника є найоптимальнішим. Якщо було корисно – використовуйте!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.