Блог про сео
Що ми знаємо про основне оновлення Google у березні 2023 року

Запропонувати іншу тему

Інформація оновлена 1 квітня 2023 року

15 березня 2023 року Google анонсував перше у 2023 році оновлення ядра - March 2023 Core Update.

Як зазвичай, оновлення розгорталося кілька тижнів, а точніше 13 днів і 7 годин, і про закінчення розгортання було повідомлено окремо.

Хоча ще рано робити остаточні висновки, я хочу зібрати всю інформацію про перебіг розгортання березневого оновлення ядра, які є на даний момент. Пізніше я оновлюватиму статтю в міру появи нової інформації.

Волатильність видачі під час березневого оновлення ядра у 2023

Високий рівень змін у видачі фіксувався на другий день після оновлення ядра, 16 березня, на третій день, а також через 2 тижні - 29 березня.

Примітно, що волатильність спостерігалася у різних мовних видачах, а не лише англомовної. Торкається десктопної та мобільна видачі.

Докладніше Що таке SERP-волатильність, а також перераховані інструменти для аналізу волатильності ви знайдете в окремій статті.

На сторінці блогу searchengineland.com є докладний опис волатильності видачі під час розгортання апдейту, а також порівняння березневого апдейту з попередніми.

March 2023 Core Update

На відео можна побачити рівень волатильності під час розгортання March 2023 Core Update.

Кейси просідання/зростання сайтів після March 2023 Core Update

Аналіз Lily Ray

Для аналізу команда Lily Ray використала вибірку із 7 тисяч сайтів. Переможців та програли визначали за допомогою метрики Sistrix Visibility Index, тобто індексу видимості сайту Sistrix (докладніше на сторінці про Sistrix Visibility Index ). Показник Sistrix Visibility Index брали для видачі США за 15-28 березня (час розгортання березневого оновлення ядра у 2023).

На сторінці опису дослідження Оновлення ядра в березні 2023: переможці, які програли та аналіз, можна побачити конкретні списки з сайтами, що отримали найвищий коефіцієнт видимості, а також сайти з найменшою видимістю. Їх я дублювати тут не буду.

Ось деякі з висновків за статтею:

1. Коментар щодо сайтів, що втратили трафік, із категорії словники/енциклопедії:

Спільним для цих сайтів є те, що вони не пропонують своїх унікальних продуктів, а збирають інформацію та дані з інших місць в Інтернеті.

2. Коментар щодо сайтів з категорії подорожі:

Одна цікава закономірність серед переможців і подорожей, що програли в категорії, полягає в тому, що багато сайтів-переможців є самими готелями, такими як IHG, Hilton, Marriott, Omni, Four Seasons, Radisson та інші. Ті, хто програють, зазвичай більше потрапляють у категорію партнерів (за винятком деяких значних переможців партнерів).

3. Коментар щодо зміни видачі нішевих сайтів:

Деякі нішеві сайти, які демонструють справжній «Досвід», спостерігали зростання.

4. Коментар щодо зміни видачі медичних сайтів:

Деякі великі гравці здоров'я [клініки, державні установи] трохи втратили видимість, надаючи більше місця меншим сайтам здоров'я.

Загальний висновок Лілі Рей звучав так:

Це основне оновлення показало менш чіткий шаблон, ніж деякі попередні основні оновлення.

Виходить, поки що важко точно визначити взаємозв'язок між окремими параметрами сайту та його поведінкою у видачі після оновлення. Ті висновки по окремо взятих сайтах, які були перераховані вище, досить логічні, проте їх точність потрібно перевіряти ще раз.

До речі, поки що це єдина тлумачна стаття (а не тред у Твіттері) з цієї теми. Тобто в англомовній видачі дуже багато текстів з новиною про те, що оновлення ядра почалося, навіть є якісь прогнози та скрини з волатильністю (усі відзначають, що вона дуже висока), але жодного мета-аналізу з конкретними висновками. Тому далі ми робимо аналіз коментарів та тредів окремо взятих користувачів.

Коментарі з WebmasterWorld та треди у Твіттері

Проаналізувавши всю інформацію у видачі, я зрозуміла, що поки що не так багато релевантних досліджень, тому вирішила посидіти на форумі webmasterworld і в твіттерах відомих фахівців, щоб прочитати про їхній досвід та спостереження. Ось які висновки я зробила:

Березневе оновлення ядра суперечить попереднім оновленням

Багато користувачів звернули увагу на те, що їхній сайт змінив свою динаміку (став зростати або навпаки став падати) в порівнянні з попереднім оновленням, зокрема в порівнянні з грудневим лінк-спам апдейтом. Важливо! Це не 100% тенденція, проте просто дивно, що такі кейси зустрічаються, причому у великій кількості:

Коментар на webmasterworld з приводу оновлення ядра в березні 2023 року Коментар на webmasterworld з приводу оновлення ядра в березні 2023 року

Березневе оновлення ядра 2023 року є дуже нестабільним

Велика кількість повідомлення пов'язана з тим, що користувачі повідомляють про значний мінус трафіку на початку розгортання оновлення та повернення трафіку до кінця апдейту.

Коментар на webmasterworld з приводу оновлення ядра в березні 2023 року Коментар на webmasterworld з приводу оновлення ядра в березні 2023 року

Висновки

По-перше, важливо розуміти, що ніхто на 100% не зможе правильно інтерпретувати причини просідання або зростання окремо взятого сайту, оскільки існує тисячі факторів ранжирування, і всі їх неможливо проаналізувати для великої кількості сайтів. Результати аналізів та висновки можете робити свої, я ж лише надаю зібрану інформацію.

По-друге, як мені здається, в цьому оновленні часто видно зростання сайтів, що просіли після December Link Spam Update 2022 (хоча не завжди, але, вочевидь, є якісь закономірності). Крім цього, краще почуваються і так великі відомі сайти, топові у своїй ніші - це коливається практично всіх категорій, крім медицини. Схоже, що Google покращив ранжування продуктових сайтів, а невеликі агрегатори без власного продукту постраждали.

Якщо ваш сайт просів після березневого оновлення ядра в 2023 році, прочитайте статтю про основні оновлення: в Їй написано, що якщо сайт не отримував фільтрів, а просто просів, то варто просто продовжувати публікувати якісний корисний контент на сайті, і врешті-решт пошукові системи оцінять ваш проект.

Слідкуватиму далі за оновленням, але також можете надіслати мені свої висновки/спостереження на пошту, якщо вам це цікаво.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.