Блог про сео
October 2022 spam update - що ми знаємо про нове оновлення

Запропонувати іншу тему

19 жовтня 2022 року Google анонсував реліз нового масштабного оновлення, пов'язаного з боротьбою зі спамом - October 2022 spam update. Новина про це була опублікована в офіційному Твіттері, трохи більше інформації про апдейт трохи раніше з'явилося Google Search Central. Так як це не перше оновлення, орієнтоване на боротьбу зі спамом, принципово нової інформації від пошукової системи не було. Однак я спробувала проаналізувати всі доступні дані, пов'язані з апдейтом, і викладаю тут свої думки (або даю конкретні факти) з цього приводу.


Основні моменти

Як cтверджується на сторінці про оновлення ранжування (ось посилання), це оновлення було повністю впроваджено станом на 21 жовтня 2022 року. Спам-апдейт повинен був вплинути на всі мови та гео без винятку.

Оскільки розгортання апдейту зайняло не дуже багато часу, можна робити висновок про те, що зміни алгоритмів насправді були незначними. Висновок цей заснований на тому, що зазвичай апдейт займає кілька тижнів, і впроваджується спочатку в кількох гео (найчастіше в англомовній видачі). Наприклад, оновлення корисного контенту тривало з 25 серпня по 9 вересня, і стосувалося лише англомовної версії.

Волатильність видачі після жовтневого спам-апдейту

Ще одне підтвердження того, що оновлення було незначним, пов'язане з реальними показниками волатильності видачі. Serp volatility показує зміни у видачі з різних ніш або усереднено. І ось що цікаво: за 19-21 жовтня (від дати анонсування жовтневого спам-апдейту до дати його повного релізу) різні сервіси не зафіксували якихось серйозних вагань у видачі.

Дані про волатильність видачі на період жовтневого спам-апдейту з сайту semalt.net

Дані про волатильність видачі на період жовтневого спам-апдейту із сайту semalt.net

Дані про волатильність видачі на період жовтневого спам-апдейту з сайту semrush.com

Дані про волатильність видачі на період жовтневого спам-апдейту із сайту semrush.com

На кого спам-апдейт вплинув негативно: аналіз через 3 тижні після релізу

Після майже 3-х тижнів після релізу апдейту деякі сео-фахівці розпочали роботу з відстеження сайтів, які постраждали від жовтневого спам-апдейту. Так як я таким аналізом не займалася, вважаю за краще процитувати джерело, якому, на мою думку, можна довіритися. Так, сео-фахівець Alexis Rylko у своєму треді розповідає про 7 типів (дуже умовно) сайтів, що втратили трафік у зв'язку з оновленнями алгоритмів.

  1. Молоді сайти в ніші adult;
  2. Веб-сайти, що містять матеріали для дорослих (навмисне або мимоволі);
  3. Молоді стрімінгові платформи;
  4. Веб-сайти, присвячені програмуванню, в яких контент створювався у форматі відповіді на питання з PeopleAlsoAsk. Але Alexis Rylko зазначає, що далеко не всі сайти такого плану постраждали від спам апдейта в жовтні 2022, і деякі з них (як нові, так і старі) продовжують зростати.
  5. Сайти з автоматичним та дуже поганим перекладом контенту.
  6. Веб-сайти, присвячені програмуванню, в яких контент створювався у форматі відповіді на питання з PeopleAlsoAsk +, які були перекладені з іншої мови.
  7. Сайти з контентом, що автоматично генерується, спареним з інших джерел і не додає абсолютно ніякої інформаційної цінності.

Як я бачу, з цим спам-апдейтом Гугл став втілювати в життя те, що раніше описав у своїй документації, але не міг повною мірою реалізувати. Більш жорстка політика до сайтів із гівно-контентом допоможе непогано очистити видачу.

Загальні рекомендації, пов'язані з Google Search spam updates

Ще раз зазначу: жодної нової інформації про боротьбу зі спамом у цьому апдейті не анонсували. Google відсилає до своїх старих статей про те, якою є їхня політика по відношенню до різних спам-сайтів у вебпошуку . А тут все по-старому - караються такі методи просування:

За автоматичне розпізнавання різних спамних сайтів відповідає система SpamBrain. Вона була запущена у 2018 році та працює на основі штучного інтелекту. Завдяки постійному покращенню системи, з кожним роком зростає кількість виявлених сайтів, і як результат - очищення видачі від таких результатів. За посиланням буде доступна докладніша стаття про SpamBrain.

Трохи висновків про жовтневий spam update

Це оновлення пошукової системи в жовтні 2022 року не стало чимось абсолютно новим: по суті, це невелике поліпшення алгоритму боротьби з низькоякісними сайтами і шахрайськими схемами просування, що постійно працює. Однак якщо ваш сайт отримав різке просідання позицій, то знайте: цього разу алгоритми вирахували і вашу схему маніпуляції. Тому ще раз скажу свою улюблену рекомендацію для всіх веб-майстрів: робіть якісні сайти для людей, і все має бути ок:)

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.