Блог про сео
Призначення і реалізація розмітки Open Graph

Запрпонувати іншу тему
Якісні посилання з головних в shared.domains

Інформація оновлена 9 листопада 2022 року

Open Graph - це тип розмітки, призначений для покращення відображення посилання сайту в соціальних мережах Facebook, Twitter. Крім цього, працює Open Graph і в деяких месенджерах, наприклад Telegram. Якщо ваш сайт приваблює трафік не тільки з пошукових систем, але і з соціальних мереж, розмітка може значно збільшити кількість кліків. Нижче наведено порівняння - відображення посилання сайту з розміткою та без неї.

Відображення посилання з Open Graph і без

На скрині відображено сайт, на якому реалізована ця мікророзмітка.

Типи даних в Open Graph

За допомогою цієї розмітки можна виділити такі типи даних:

Окрім цього, є базовий набір даних, який є обов'язковим при формуванні даного типу розмітки для сторінки:

Сам Фейсбук рекомендує використовувати зображення шириною мінімум 1080 пікселів для того, щоб зображення коректно відображалося на пристроях з великими екранами.

Документація за цим типом розмітки представлена на сторінці розробника https://ogp.me/.

Розмітка Open Graph: інструкція з виконання

Код з розміткою необхідно помістити в розділ head в будь-якому місці в такому форматі (приклад коду Open Graph нижче можна скролити вправо, щоб побачити його повністю):

            <meta property="og:title" content="Як перевірити наявність сторінки в індексі Google безкоштовно | Індексація беклінків" />
<meta property="og:description" content="4 методи безкоштовно перевірити наявність в індексі сторінок. Перевірка індексації власного сайту або чужого сайту, наприклад, беклінків. Порівняння методів." />
<meta property="og:type" content="website" />
<meta property="og:url" content="https://aboutseo.blog/articles/how-to-check-page-indexing/" />
<meta property="og:image" content="https://aboutseo.blog/image/indexing.png" />

Приклад розмітки сторінки про перевірку індексації сторінок.

Після цього отримуємо такий результат під час публікації посилання:

Приклад коду Open Graph

Швидкі відповіді

Що таке Open Graph?

Open Graph - це спеціальний протокол мікророзмітки, що дозволяє передавати більше інформації про веб-сайт під час публікації його посилання в соціальних мережах або месенджерах.

Навіщо потрібна розмітка Open Graph?

Open Graph дозволяє зробити більш привабливим та інформативним посилання на вебсайт або статтю - додається назва, опис, картинка або відео. Таким чином, посилання отримує більше кліків.

Чи корисна Open Graph для сео?

Опосередковано - так. Open Graph дозволяє збільшити кількість трафіку з соцмереж за рахунок привабливого зовнішнього вигляду. Це в свою чергу дає сигнал пошуковій системі про те, що сайт цікавий реальним користувачам.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.