Блог про сео
«Сторінку не оптимізовано під мобільні пристрої»: усуваємо помилку

Запрпонувати іншу тему
Якісні посилання з головних в shared.domains

Інформація оновлена 13 грудня 2022 року

Якщо ви виявили в консолі під час перевірки сторінку проблему під назвою "Mobile Usability - Page isn't usable on mobile" ("Сторінка не оптимізована для мобільних пристроїв"), хоча за фактом сторінка нормально оптимізована під мобільні пристрої це легко пофіксити. [Будь ласка, переконайтеся, що сторінка дійсно оптимізована під мобільні пристрої, перш ніж виправляти проблему у такий спосіб.]

Як виглядає проблема Сторінка не оптимізована для мобільних пристроїв

Найпоширеніша причина проблеми - у неправильному файлі robots.txt, який забороняє сканувати боту деякі стилі або скрипти, через що бот бачить сторінку не так, як вона відображається у браузері. Нижче – інструкція, як це виправити.

Усунення помилки «Сторінку не оптимізовано під мобільні пристрої»

Дисклеймер: як я вже зазначила вище, переконайтеся, що ваша сторінка точно не має проблем із оптимізацією. Справа не тільки в шаблоні: перегляньте, чи не виходять за межі ширини екрану на мобільні картинки, блоки, таблиці тощо. Якщо це становить причину проблеми з оптимізацією під мобільні пристрої, потрібно виправляти саме це. Перевіряти краще безпосередньо відкривши сторінку на мобільному, або увімкнувши режим перегляду з мобільного у браузері (емулює розміри екрана різних мобільних пристроїв).

Час виконання 10 хвилин

Інструменти:

✅ Search Console

✅ Robots.txt

Крок перший: зробіть запит перевірки сторінки в реальному часі

У полі "Перевірка всіх URL на ресурсі..." вставте потрібну сторінку і дочекайтеся закінчення завантаження даних з Індексу Google. Після цього натисніть кнопку "Перевірка сторінки на сайті" та дочекайтеся закінчення сканування.

Крок перший: зробіть запит перевірки сторінки в реальному часі

Крок другий: знайдіть проблемні елементи

Після перевірки сторінки натисніть "Перегляд перевіреної сторінки", перейдіть в меню праворуч, натисніть кнопку "Більше інформації" та розкрийте рядок "Ресурси сторінки". Там потрібно знайти ресурси, заблоковані файлом robots.txt. Вас мають цікавити файли css та js (а також можливо формати картинок та інших візуальних елементів), які не змогли завантажитися.

Крок другий: знайдіть проблемні елементи

Крок третій: редагування robots.txt

Відредагуйте свій robots.txt так, щоб бот міг сканувати css та js. Якщо виникають труднощі з цим, можете почитати довідку. Моє правило, яке дозволило боту рахувати ці файли, можна побачити на скрині нижче.

Крок третій: редагування robots.txt

Крок четвертий: відправте новий robots Гуглу

Дайте Google оновити robots.txt для цього ресурсу, використовуючи інструмент https:// www.google.com/webmasters/tools/robots-testing-tool. Для цього натисніть кнопку Submit.

Крок четвертий: відправте новий robots Гуглу

Крок п'ятий: перевірте сторінку ще раз і відправте на переобхід

Після того, як robots з новими правилами буде врахований Гуглом, перевірте ще раз сторінку на сайті (кнопка "Перевірка сторінки на сайті") і вивчіть результат. Ця перевірка повинна показати, що CSS і JS більше не блокуються роботсом, і проблема оптимізації під мобільні пристрої повинна зникнути. Як тільки ви побачите, що проблема усунута, запитайте індексування.

Крок п'ятий: перевірте сторінку ще раз і відправте на перехід

Замість висновків

Навіщо усувати подібні помилки, якщо користувач - користувач вашого сайту - все одно бачить нормальну версію мобільної сторінки, запитаєте ви? Відповідь дуже проста - це покращує ранжування. Справа в тому, що Google бачить сторінки так, як вони збережені в його Кеші індексу, і якщо там збережена сторінка з проблемами мобільної версії (з точки зору ботів Google), то пошуковик вважає, що ваша сторінка дійсно не оптимізована. Враховуючи, що з 2018 року працює оновлення Mobile First Indexing, яке індексує та ранжує насамперед мобільну версію, наявність адаптива під різні пристрої є обов'язковою для хороших позицій.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.