Інформація оновлена 25 лютого 2023 року
Поговоримо сьогодні про необхідність підвищення експертності сайту за рахунок створення та прокачування профілю автора. Seo-автор - це персона, інколи вигадана, яка є автором текстів на інфо-сайті або сайті-продукті. Після оновлення у 2018-2019 роках алгоритмів пошукової системи, пов'язаних з E-E-A-T, наявність експертного автора стала обов'язковою умовою хорошого ранжування сайтів типу Your-money-or-your-life.
Насамперед автора-експерта потрібно було створити для сайтів у ніші медицина та фінанси, проте пізніше “фейкові”, але досить прокачані seo-автори стали з'являтися і в інших конкурентних нішах, наприклад, гемблінгу. Як показала практика, це класна та робоча стратегія. Перегляньте приклад з сайту kiirkasiino на скріні нижче:
Для Google важливо розуміти, хто є автором контенту на сайті з кількох причин:
Цікавий факт про авторство контенту: у своєму посібнику для асессорів Google безпосередньо рекомендує перевіряючим дивитися, чи вказано автора статті. Тож про важливість цього факту для великих сайтів сумніватися не доводиться. З іншого боку, одразу скажу, що наявність автора не впливає безпосередньо на ранжування, про що говорить і сам пошуковик. Дивлячись на видачу також можна сказати, що це далеко не головна вимога оптимізації. Тут швидше відіграє роль наявність посилань з соцмереж автора, а також підвищення довіри з боку користувача. А якщо автор реальний та медійний, то йому простіше видобувати не органічний трафік на свій сайт за рахунок аудиторії на інших майданчиках.
Загалом, розуміння авторства контенту є важливим фактором для пошукової системи, такої як Google, щоб забезпечити якісніший та корисніший контент для користувачів.
Author page або сторінка “про автора” - це окрема технічна сторінка на сайті, присвячена автору. Найчастіше вона не збирає органічний трафік, проте якщо персона медійна, то може статися і таке. Незважаючи на те, що сторінка має технічний характер, закривати її від індексації не варто, головне переконайтеся, що на ній достатньо корисного унікального контенту. Особливо не варто закривати сторінку в тому випадку, якщо ім'я автора в сьогоднішньому або майбутньому часі може перетворитися на самостійний пошуковий запит.
Якщо на сторінці декілька авторів, реалізація може бути різною: один урл для переліку всіх авторів або окрема сторінка для кожного. Останній варіант для мене є більш логічним, але це лише моя думка.
Найчастіше на сторінку про автора ведуть блоки внизу посадкових сео-сторінок. Якщо у вас кілька авторів, і всі вони перераховані на одному пейджі, посилатися з інших сторінок на кожного окремого автора можна за допомогою якірного меню.
Найважливіше при оформленні сторінки про автора – красиво оформити резюме автора. Біографія має бути:
Важливо врахувати, що більшість читачів сайту бачитимуть інформацію про автора не на сторінці про нього, а на статтях. Звідти ж і за бажання вони переходитимуть на сторінку про нього. Перейдемо ж до інформації про те, як писати про автора на сеооптимізованих посадкових сторінках.
На сео-сторінках, ревью, інформаційних публікаціях, новинах та будь-яких інших типах сторінок можна вказати інформацію про автора (а разом з цим і дату публікації + дату останньої зміни) у вигляді невеликого блоку з фото та короткою інформацією у кілька позицій. Також варто зазначити посилання на повну сторінку про автора. Часто якщо авторів на сайті багато, можна створити блок типу “Інші статті автора”.
Google дозволяє вказувати інформацію про автора в розмітці типу Article. Дуже рекомендую в кожну статтю вставляти цей блок із структурованими даними. Виглядає це приблизно так (дивись картинку нижче), посилання на документацію тут.
Таким чином на посадкових сторінках зазвичай автор зазначається у структурованих даних та спеціальному блоці “про автора” з посиланням на повну сторінку. Варіантів зовнішньої реалізації безліч, головне - дотримуватись лаконічності і додавати потрібну персональну інформацію.
Персона автора не може бути відірваною від образу людини в інтернеті в принципі. Тому варто зробити кілька зворотних посилань із соцмереж автора на ваш сайт, навіть якщо автор вигаданий. Ідеально для цього підійдуть найпопулярніші та трастові майданчики:
Окрім посилань у блоці для користувача, можна також робити репости опублікованих текстів на сторінку автора. Для цього варто зробити розмітку Open Graph - це покращить зовнішній вигляд статті у стрічці і може залучити додатковий трафік із соцмереж.
Хоча більшість посилань будуть з rel=nofollow, це все одно покращить лінк-профіль сайту та підвищить його трастовість.
Крім перелічених соцмереж персону цього автора можна використовувати для краду. Зазвичай це один із пунктів загальної лінкбілдінг-стратегії, який відпрацьовує не так ефективно, як ті ж гестпости, проте крауд потрібний для природності лінк-профілю.
На це питання важко відповісти в категорії "краще такий, ніж такий", тому що за фактом рішення залежить часто не від власника сайту або вебмайстра. Тут грають кілька факторів:
Тож я б запропонувала наступний варіант: з можливістю вказуйте в якості автора реальну персону, але якщо такої можливості немає, гарно прокачайте фейкового автора. Чи зможе в мойбутньому пошукова система відрізнити вигадану персону від реальної? Напевно так. Але поки що такий алгоритм не працює.
Насамперед для сайтів з категорії YMYL, зокрема медицина та фінанси, але взагалі для покращення ранжування всіх сайтів конкурентних ніш.
Звичайно, особливо якщо сайт великий та мультитематичний.
Можна створити для органічного проставляння посилань із соцмереж.
Також на цю тему є класна англомовна стаття https://www.searchenginejournal.com/how-to-write-author-bios/417619/, де крім практичних рекомендацій було багато історичної інформації про те, як пошуковик ставився до авторства контенту та його впливу на ранжування.
Підтримуємо своїх!🇺🇦
Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!
Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.