Блог про сео
Оновлення контенту для зростання позицій сайта

Запропонувати іншу тему
Прискорити індексацію беклінків в linkbox.pro

Інформація оновлена 13 грудня 2022 року

Оновлення контенту - один із найпростіших способів покращити видимість старої сео-сторінки. Часто буває, що нескладна дооптимізація існуючої статті може значно збільшити трафік і видимість. Відбувається це з кількох причин:

Навіть так званий "вічнозелений" контент можна оновити для зростання позицій. Головне робити це правильно. Розберемо докладніше, як оновлювати старі пости з користю для SEO.

Які статті слід оновлювати

Я виокремлю кілька типів постів, які потребують оновлення. Залежно від того, до якого типу посту належить та чи інша сторінка, відрізнятимуться способи та поради щодо оновлення контенту. Отже:

  1. Статті із застарілим неактуальним контентом.
  2. Погано написані статті з переспамом ключових слів та низькою часткою корисної інформації.
  3. Добре написані статті на низьких позиціях.
  4. Добре написані статті на високих позиціях (так, їх теж слід оновлювати).

Як правильно написано в даній статті на тему оновлення контенту, не варто морочитися над оновленням нещодавно опублікованої статті (якщо їй менше 4-6 місяців). Решта, як на мене, вимагає доопрацювання час від часу.

Все ще сумніваєтеся, чи потрібно витрачати час на оновлення контенту? Ось вам інспірейшин від Michal Pecánek)

Як оновлювати контент для покращення ранжування

Оновлення статті із застарілим неактуальним контентом

Застарілу статтю, яка просто некоректно відповідає на пошуковий запит, слід повністю замінити, зберігши при цьому стару URL-адресу сторінки. Я рекомендую залишити доступним старий url, навіть якщо в ньому вказані неактуальні дані, наприклад, рік або якась стара назва замість нового. Звичайно, якщо зовсім ріже око, то можна зробити переїзд на нову сторінку, але тоді втрачається сенс робіт, адже оновлення добре працює саме на старих урлах.

Слід до цього підійти серйозно, приблизно як до публікації абсолютно нового контенту: перезбирати ключі, створити ТЗ для копірайтера із прописаною структурою, дати завдання райтеру на написання seo-оптимізованої статті, подумати над максимально релевантними мета-тегами. Це дуже робоча стратегія.

Оновлення погано написаної статті

Тут йдеться про статтю, яку фактологічно можна не оновлювати, тому що за змістом контент не втрачає актуальності, але яка має проблеми seo-характеру: пересмап ключами, оптимізація для бота, а не для людини тощо.

Подібну сторінку потрібно дати на вичитування редактору з чітким технічним завданням: залишаємо таку кількість ключів на таку кількість тексту, прибираємо всі граматично неправильні конструкції і так далі. Так би мовити, сео-деоптимізація:)

Оновлення добре написаної статті на низьких позиціях

Добре написана стаття, яка кілька місяців чи років провисіла в індексі, але так і не вистрілила, може бути покращена за допомогою кількох нехитрих методів. Отже:

Оновлення пріоритетних сторінок

Якщо сторінка на хороших позиціях (топ-10 для середньочастотних ключів, топ-20 для висококонкурентних ключів, орієнтуємось на нішу), то значить, що базова оптимізація виконана добре, нам потрібно лише розширити спектр ключів та додати якихось класних штук для виведення в сніпет + візуала та тд. Для цього робимо таке:

Як повідомити Google про оновлення контенту

Деякі статті (особливо ті, які опубліковані давно, мають третій і нижчий рівень вкладеності та ніколи особливо не збирали трафік) можуть переобходитися ботом досить рідко. Щоб допомогти Гуглу побачити зміни на всіх типах оновлених сторінок, зробіть таке:

  1. Вкажіть у статті дату оновлення за допомогою itemprop="dateModified" content="[вписати дату оновлення]";
  2. Зробіть розмітку article, де також є поля "Дата публікації" та "Дата оновлення";
  3. Надайте сторінку на перехід у інструменті Search Console або через Google.

Чому не рекомендую ставити посилання? Тому що це вплине на чистоту експерименту, і не можна буде точно визначити, що саме допомогло сторінці краще ранжуватись.

Ви прекрасні=) Гаразд, жартую, може й ні. У будь-якому випадку, тепер рекомендую стежити за змінами позицій, кількості ключів, що ранжуються для сторінки, і трафіку.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.