Блог про сеоВеб-аналітика з Yandex.Webvisor: інструкція з підключення

Запропонувати іншу тему
Додати сторінки до Google через linkbox.pro

Інформація оновлена 8 квітня 2023 року

Відстеження поведінки користувача на сайті є метрикою веб-аналітики, яка дозволить вивчити проблеми взаємодії користувача зі сторінкою. Для цієї мети існує безліч інструментів, серед яких – безкоштовний та зручний Yandex.Webvisor. Вебвізор буквально відображає активність користувача на сайті, показуючи всі його дії.

Увага! Яндекс.Вебвізор є розробкою компанії Яндекс, що повністю контролюється російською державою. Я, як сео-фахівець з України, не рекомендую встановлювати Вебвізор та Лічильник на сайтах, передача даних з яких може якось нашкодити користувачам. Також я прошу вас не використовувати платні функції Яндекс, щоб не спонсорувати уряд Росії. Також нижче перераховані альтернативи Вебвізору, які також можуть вести запис екрану, проте з ними я не працювала, і нічого сказати про них не можу.

Покрокова інструкція підключення Яндекс.Вебвізор

Щоб підключити Вебвізор, необхідно встановити лічильник Яндекс.Метрики та виконати певні налаштування в обліковому записі. Нижче наведено покрокову інструкцію, починаючи з установки Яндекс.Метрики. Якщо у вас встановлена Метрика, одразу перейдіть до кроку №6.

Час виконання: 15 хвилин

Інструменти:

✅ Ваш сайт

✅ Яндекс.Метрика (для доступу до Вебвізора)

Крок перший: реєстрація в Яндекс.Метрика

Зареєструйтесь в обліковому записі Яндекс.Метрики. Можна авторизуватись через Gmail.

Крок перший: реєстрація в Яндекс.Метрика

Крок другий: додайте лічильник

Натисніть кнопку "Додати лічильник" ("Add Tag"), щоб отримати унікальний код відстеження для вашого сайту.

Крок другий: додайте лічильник

Крок третій: заповніть дані

Для налаштування та кастомізації роботи лічильника, заповніть усі необхідні дані у вікні налаштування Лічильника (тега). Зверніть особливу увагу на поле "Вебвізор, карта скролінгу, аналітика форм" ("Session Replay, scroll map, form analysis") – для нього потрібно поставити чекбокс у режим On. Також якщо ваша компанія працює з користувачами з Європейського Союзу або Швейцарії, ознайомтеся з правилами Yandex.Metrica Data Processing Agreement і позначте відповідний чекбокс. Після цього натисніть "Створити лічильник" ("Create Tag").

Крок третій: заповніть дані

Крок четвертий: помістіть лічильник на сторінки сайту

Вставте фрагмент коду в HTML-код всіх сторінок сайту. Помістіть фрагмент усередині тегів head або body якомога ближче до верхньої частини сторінки. Це дозволяє йому завантажуватись швидше, щоб він міг відправляти дані в Яндекс.Метрику, навіть якщо користувач одразу закриває сторінку.

Крок четвертий: помістіть лічильник на сторінки сайту

Крок п'ятий: перевірте правильність встановлення тега

Після отримання коду система запропонує вам перевірити, чи правильно встановлений тег (лічильник). Виконайте перевірку, щоб переконатися, що все гаразд. Нижче на зображенні представлений результат перевірки, в якому виявлено помилки.

Крок п'ятий: перевірте правильність установки тега

Крок шостий: перевірте функцію Вебвізор у Метриці

Перейдіть з основного меню з лічильником у Налаштування та перевірте, чи увімкнена функція "Вебвізор, карта скролінгу, аналітика форм" ("Session Replay, scroll map, form analysis"). Якщо ні – увімкніть її. Увага!!! Якщо функція не була увімкнена, і ви її в цьому меню включили, але при цьому код відстеження вже встановлено, вам доведеться оновити код, адже там змінюється один важливий параметр (webvisor:true).

Крок шостий: перевірте функцію Вебвізор у Метриці

Після цих дій ви зможете переглядати сесії користувачів у розділі (Вебвізор) Session Replay.

Більше про Яндекс.Вебвізор

Яндекс Вебвізор – це безкоштовний сервіс від Яндекса, який допомагає власникам сайтів моніторити поведінку користувачів на своїх сторінках. Він дозволяє побачити, як користувачі взаємодіють зі сторінками, які елементи привертають їхню увагу та які проблеми можуть виникнути при використанні сайту.

Однією з особливостей Яндекс Вебвізора є можливість перегляду записів екрана користувачів. Це означає, що ви можете побачити, як користувачі переміщують курсор миші, натискають на елементи та взаємодіють зі сторінкою загалом. Ця інформація може бути корисною для оптимізації користувальницького досвіду та покращення конверсії.

Крім того, Яндекс Вебвізор надає різні інструменти для аналізу поведінки користувачів, такі як теплові карти та карти кліків. Такі інструменти допомагають визначити, які елементи сторінки привертають увагу користувачів та які можуть бути покращені.

Використання Яндекс Вебвізора не потребує спеціальних знань чи навичок. Достатньо встановити код відстеження на свій сайт, і сервіс почне збирати дані щодо поведінки користувачів. Після цього ви можете переглянути отриману інформацію в зручному інтерфейсі, аналізувати її та вживати заходів для покращення користувальницького досвіду.

Загалом, Яндекс Вебвізор є корисним інструментом для власників сайтів, які хочуть покращити користувальницький досвід та підвищити конверсію. З його допомогою ви можете отримати цінну інформацію про поведінку користувачів та використовувати її для оптимізації вашого сайту.

Альтернативні сервіси для відстеження поведінки користувача

  1. Hotjar - інструмент веб-аналітики, який включає функції запису екрана користувача, теплових карт, карт кліків та інших інструментів для аналізу поведінки користувачів.
  2. Mouseflow - інструмент веб-аналітики, який дозволяє записувати екран користувача, аналізувати поведінку користувачів та оптимізувати досвід користувача.
  3. Crazy Egg - інструмент веб-аналітики, який надає функції теплових карт, карт кліків та аналізу поведінки користувачів на сайті.
  4. ClickTale - інструмент веб-аналітики, який дозволяє збирати дані про поведінку користувачів на сайті, аналізувати їх та вживати заходів для покращення користувальницького досвіду.

Швидкі відповіді

Чому деякі візити до Вебвізора не записуються?

Деякі візити Вебвізор не може відтворити, оскільки виникли якісь технічні проблеми. Якщо html-код для відстеження вставлений неправильно, або код взагалі є невалідним, з критичними помилками, також буде виведена інформація про помилку запису.

Скільки днів Вебвізор зберігає запис поведінки користувача?

15 днів.

Вебвізор пише "Перевищений час очікування на обробку візиту." Що робити?

Ви можете спробувати відтворити запис пізніше, швидше за все він буде працювати коректно.

Підтримуємо своїх!🇺🇦

Мій колега-сеошник став на захист України і зараз збирає на спорядження побратимові. Кожна гривня важлива!

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.