Індексування сторінки - це процес потрапляння сторінки до індексу Google (або індексу будь-якої іншої системи). Індексуванню передує сканування, яке є попереднім переглядом сторінки (при цьому Google враховує відповідь сервера, канонічність та інші параметри).
Індексування сторінки не є ранжуванням, а сторінка в індексі не обов'язково потрапляє у органічну видачу. Крім первинного індексування як процесу потрапляння у видачу існує ще переіндексація - це повторне сканування сторінки роботом, в ході якого вноситься інформація в кеш пошуковика про внесені зміни вмісту (якщо є). Тільки якщо сторінка доступна в Індексі, вона може отримати якесь місце у видачі, тобто ранжуватись.
Щоб запросити індексування, потрібно зробити підтвердження сайту в Search Console - це може бути запит окремих сторінок вручну або використання Api (до 200 сторінок щодня). Однак у більшості випадків прискорити індексування допоможуть посилання на сторінку (як внутрішньодоменні, так і з інших ресурсів).
Керування індексацією здійснюється за допомогою директиви Robots або налаштування відповідної відповіді сервера. Щоб заборонити індексування, у секції head потрібно вписати таку директиву:
meta name="robots" content="noindex"
Щоб заборонити індексування за допомогою відповіді сервера, впишіть у http-відповідь:
HTTP/1.1 200 OK (…) X-Robots-Tag: noindex (…)
Сторінку буде видалено з індексу після її повторного сканування.
Ще один варіант термінового видалення з індексу для тих, хто не хоче працювати з кодом – видалення за допомогою Інструменту видалення сторінок.
Перевірка індексації окремої сторінки може здійснитись за допомогою оператора site: або в Search Console. Докладніше про способи перевірки індексації тут. При проблемах/затримках з індексацією рекомендуємо прочитати статтю про методи прискорення індексації.
Джерела: https://support.google.com/
Теги: #індексування
Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.