Блог про Seo
Що таке ключові слова

Запропонувати інший термін

Ключові слова (також в цьому значенні вживаються терміни ключові фрази, ключові запити, пошукові запити, пошукові терміни, пошукові фрази, КС) - це такі слова і словосполучення, які використовуються юзерами пошукових систем для знаходження потрібної інформації. Ключові слова та ключові фрази, як зрозуміло з самої назви, можуть складатись як з одного слова, так і мати структуру речення (наприклад, питання).

Сео-спеціалісти використовують ключові слова на одну тему для оптимізації текстів і off-page-оптимізації (анкорне просування, тобто отримання таких зворотніх посилань, в яких в якості анкорів використовують ключові слова.

Колись існував тег <keywords> який дозволяв пошуковій системі визначити, по яким пошуковим запитам варто показувати сторінку, але це було неефективно - сео-спеціалісти просто маніпулювали цим тегом, не стоворюючи якісний контент. З розвитком пошукових систем вплив цього тегу нівелювався.

Статистику по ключовим словам дають самі пошукові системи, зокрема статистика і тренди представлені в таких сервісах як Google Keywords Planner і Google Trends. Також статистику по ключовим словами збирають багато зовнішніх (не повʼязанних з пошуковою системою) сервісів; ці сервіси комбінують інформацію з відкритих джерел, а також дані підключенних сайтів, витягуючи інформацію з Search Console.

Ключові слова певної статті обʼєднуються в один семантичний кластер. Щоб стаття добре ранжувалась по ключовим словам і по своєму кластеру, вона повинна бути релевантна темі цих ключових слів.

Ключові слова мають ряд важливих параметрів, які потрібно розуміти для їх оцінки:

Ключові слова/фрази обʼєднуються в різні семантичні кластери, а кластери в свою чергу складають семантичне ядро теми/ніші. Працюючи з ключовими словами, сеошники намагаються зібрати всі ключові слова кластера, потім всі кластера в ніші, щоб створити таку структуру тематичного сайту, яка по-максимум охопила б всю семантику. Також сеошники кластеризують ключові слова таким чином, щоб в структурі сайту не зʼявились канібалізуючих одне одного сторіно, тобто таких сторінок, на яких контент оптимізованний під одну й ту ж сам угрупу запитів.

Наявність ключових слів в тексті і метатегах - одна з найважливіших умов гарного ранжування сторінки по данному ключу/його кластеру. Сбір ключових слів - обовʼязок сеошника, який займається on-page оптимізацією сайта. На основі різноманіття ключових слів формується ТЗ для копірайтера для отримання найбільш релевантного текста.

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.