Посилання - це елемент документа, який дозволяє переходити з однієї сторінки на іншу або з однієї частини документа на іншу.
В html-документе самая простая ссылка вписывается с помощью такого кода:
<a href="АДРЕСА ДОКУМЕНТУ">ТЕКСТОВА НАЗВАНА ПОСИЛАННЯ (АНКОР)</a>
Докладніше про анкори в посиланнях можна прочитати окремо, а на цій сторінці буде більше інформації саме про типи посилань.
У контексті посилань у сео потрібно також знати назви об'єктів, які є учасниками процесу обміну посиланнями:
✅ Акцептор - сторінка (іноді мається на увазі не конкретна сторінка, а домен), на яку веде посилання.
✅ Донор (реферальний домен) - у лінкбілдингу цим терміном називають сайт, з якого стоятиме посилання на цільовий домен.
✅ Реферальна сторінка (сторінка на донорі) - сторінка, на якій стоїть посилання на іншу сторінку/домен.
Приклад: якщо з мого сайту aboutseo.blog зі сторінки https://aboutseo.blog/ru/seo-dictionary/hreflangs/ стоїть посилання на https://support.google.com/websearch/, то в цій комбінації https://support.google.com/websearch/ є акцептором, aboutseo.blog - доменом-донором, а https://aboutseo.blog/ru/seo-dictionary/hreflangs/ - реферальною сторінкою.
Існує кілька класифікацій посилань. Наведу базові:
За спрямованістю:
✅ Вихідні посилання [для сайту А] - це посилання з сайту А на інші домени.
✅ Вхідні посилання (зовнішні посилання) [для сайту А] - це посилання з інших сайтів (інших доменів) на сайт А.
✅ Внутрішні посилання - це посилання з однієї сторінки сайту А на іншу сторінку сайту А (все посилання на одному домені). Якщо сторінка посилається сама на себе, таке посилання називається циклічним.
За типом написання шляху посилання:
✅ Абсолютні посилання - посилання, для якого в href прописується повна адреса акцептора, наприклад href="https://support.google.com/websearch/". Таке посилання може бути як внутрішнім, так і вихідним на інший домен.
✅ Відносні посилання - посилання, для якого в href прописується відносна адреса акцептора, наприклад href="/seo-dictionary/hreflangs/". Якщо таке посилання буде прописане на моєму домені https://aboutseo.blog/, воно приведе на сторінку https://aboutseo.blog/seo-dictionary/hreflangs/, тобто домен для адреси додається автоматично. Таке посилання може бути лише внутрішнім.
Особливо слід згадати такі підгрупи посилань:
✅ Якірні посилання - це посилання, які ведуть на певне місце на сторінці, зазначене в коді спеціальним id. Наприклад, за посиланням href="/seo-dictionary/hreflangs/#7" ви потрапите на сторінку https://aboutseo.blog/seo-dictionary/hreflangs/ у те місце, яке відзначено id="7" . Якір у href потрібно вписувати після знака #.
✅ Биті посилання (зовнішні/внутрішні) - це посилання, які ведуть на неіснуючі, віддалені або неробочі сторінки (0-ї, 4XX-і та 5XX-і відповіді сервера).
Теги: #посилання #акцептор #донор #вихідні_посилання #вхідні_посилання #внутрішні_посилання #абсолютні_посилання #відносні_посилання #биті_посилання #якорні_посилання
Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.