Блог про Seo
Що таке посилання/типи посилань

Запропонувати інший термін

Посилання - це елемент документа, який дозволяє переходити з однієї сторінки на іншу або з однієї частини документа на іншу.

В html-документе самая простая ссылка вписывается с помощью такого кода:

            
       

<a href="АДРЕСА ДОКУМЕНТУ">ТЕКСТОВА НАЗВАНА ПОСИЛАННЯ (АНКОР)</a>

Докладніше про анкори в посиланнях можна прочитати окремо, а на цій сторінці буде більше інформації саме про типи посилань.

У контексті посилань у сео потрібно також знати назви об'єктів, які є учасниками процесу обміну посиланнями:

Акцептор - сторінка (іноді мається на увазі не конкретна сторінка, а домен), на яку веде посилання.

Донор (реферальний домен) - у лінкбілдингу цим терміном називають сайт, з якого стоятиме посилання на цільовий домен.

Реферальна сторінка (сторінка на донорі) - сторінка, на якій стоїть посилання на іншу сторінку/домен.

Приклад: якщо з мого сайту aboutseo.blog зі сторінки https://aboutseo.blog/ru/seo-dictionary/hreflangs/ стоїть посилання на https://support.google.com/websearch/, то в цій комбінації https://support.google.com/websearch/ є акцептором, aboutseo.blog - доменом-донором, а https://aboutseo.blog/ru/seo-dictionary/hreflangs/ - реферальною сторінкою.

Існує кілька класифікацій посилань. Наведу базові:

За спрямованістю:

Вихідні посилання [для сайту А] - це посилання з сайту А на інші домени.

Вхідні посилання (зовнішні посилання) [для сайту А] - це посилання з інших сайтів (інших доменів) на сайт А.

Внутрішні посилання - це посилання з однієї сторінки сайту А на іншу сторінку сайту А (все посилання на одному домені). Якщо сторінка посилається сама на себе, таке посилання називається циклічним.

За типом написання шляху посилання:

Абсолютні посилання - посилання, для якого в href прописується повна адреса акцептора, наприклад href="https://support.google.com/websearch/". Таке посилання може бути як внутрішнім, так і вихідним на інший домен.

Відносні посилання - посилання, для якого в href прописується відносна адреса акцептора, наприклад href="/seo-dictionary/hreflangs/". Якщо таке посилання буде прописане на моєму домені https://aboutseo.blog/, воно приведе на сторінку https://aboutseo.blog/seo-dictionary/hreflangs/, тобто домен для адреси додається автоматично. Таке посилання може бути лише внутрішнім.

Особливо слід згадати такі підгрупи посилань:

Якірні посилання - це посилання, які ведуть на певне місце на сторінці, зазначене в коді спеціальним id. Наприклад, за посиланням href="/seo-dictionary/hreflangs/#7" ви потрапите на сторінку https://aboutseo.blog/seo-dictionary/hreflangs/ у те місце, яке відзначено id="7" . Якір у href потрібно вписувати після знака #.

Биті посилання (зовнішні/внутрішні) - це посилання, які ведуть на неіснуючі, віддалені або неробочі сторінки (0-ї, 4XX-і та 5XX-і відповіді сервера).

Теги: #посилання #акцептор #донор #вихідні_посилання #вхідні_посилання #внутрішні_посилання #абсолютні_посилання #відносні_посилання #биті_посилання #якорні_посилання

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.