Метатеги (meta tags) - це елементи коду, вміщені всередині символів більше-менше ( < >). Метатеги повинні розміщуватись у секції <head> сайту. Метатеги мають різне функціональне навантаження, можуть підтримуватись або не підтримуватись різними пошуковими системами.
Зверніть увагу! У середовищі сеошників під терміном метатеги найчастіше мають на увазі title і description (про призначення цих метатегів нижче), однак у статті про метатеги від Google тега title немає в списку перерахованих - у своїй довідці Google називає його title-елемент. Сео-фахівці називають Тайтл метатегом, оскільки це тег і він розміщується в секції head.
Але я включила до списку підтримуваних Гуглом метатегів і тайтл, але описую всю ситуацію з його інтрпритацією тут.
Синтаксис метатегів зазвичай має такий шаблон:
<meta name="НАЗВА ТЕГУ" content="ВМІСТ (ЗНАЧЕННЯ)">
Гугл підтримує такі метатеги:
Title – це тег, зміст якого є назвою сторінки. Ця назва сторінки відображається у пошуковій видачі як анкор посилання на вашу сторінку. З точки зору сео Title є одним з найважливіших елементів оптимізації, який дає пошуковій системі розуміння того, чому присвячена сторінка. Синтаксис тега тайтл:
<title>НАЗВА СТОРІНКИ (Title)</title>
Посилання заголовків мають вирішальне значення для надання користувачам швидкого розуміння змісту результату і того, чому він має відношення до їхнього запиту. Часто це основна частина інформації, яку використовують люди, щоб вирішити, на який результат натиснути, тому важливо використовувати високоякісний текст заголовка на своїх веб-сторінках.
Поради для складання тайтлів до сторінок:
Description (у російськомовному сегменті також зустрічається назва мета-опис) - це метатег, зміст якого є коротким описом сторінки. Іноді (але не завжди) десрипшин використовується Google для того, щоб сформувати сніпет для видачі (Description може використовуватися як текст-опис під лінк-тайтлом). Синтаксис метатегу description:
<meta name="description" content="ОПИС СТОРІНКИ">
Метатег description не є фактором ранжування. Однак правильний description при виведенні в сніппет (у видачу) може привернути увагу користувачів, і тим самим збільшити кількість кліків на сторінку.
Метаопис не повинен бути просто у форматі речення; Це також чудове місце для розміщення інформації про сторінку. Наприклад, у публікаціях у новинах або блозі можна вказати автора, дату публікації або інформацію про ім'я автора. Це може надати потенційним відвідувачам дуже релевантну інформацію, яка інакше могла б не відображатись у фрагменті. Подібно на сторінках продуктів може бути розкидана по всій сторінці ключова інформація - ціна, вік, виробник. Хороший метаопис може поєднати всі ці дані.
Поради для складання description до сторінок:
Мететеги robots - набір метатегів, які директивно дають вказівки ботам щодо сканування та індексування сторінок. Синтаксис тега тайтл:
<meta name="robots" content="..., ..." > (для всіх ботів) <meta name="googlebot" content="..., ..." > (тільки для Гуглбота)
Зміст метатегу robots може бути наступним:
У змісті метатегу robots можна вказувати кілька значень через кому. Якщо вказано кілька суперечливих значення/кілька метатегів роботів з конфліктуючими значеннями, буде застосовуватися більш обмежувальний тег.
Google-site-verification – це метатег, що дозволяє підтвердити права на сайт у Search Console. Його потрібно розміщувати лише на головній сторінці.
<name="google-site-verification" content="УНІКАЛЬНИЙ КОД ВЕРИФІКАЦІЇ">
http-equiv Content-Type - це метатег, який повідомляє Гугл про тип вмісту сторінки та набір символів. Значення атрибуту вмісту вказує на тип вмісту та кодування символів, що використовується на сторінці. Наприклад, "text/html" вказує, що сторінка містить HTML-код, а "charset=utf-8" вказує, що сторінка використовує кодування UTF-8. Можна також вказати кодування в тезі meta charset. Синтаксис:
<meta http-equiv="Content-Type" content="...; charset="..."> <meta charset="...">
Гугл рекомендує використовувати набір символів Unicode/UTF-8 та відповідний вміст у http-equiv="Content-Type" скрізь, де це можливо.
Viewport - це метатег, який вказує Google, що сторінка оптимізована для мобільних пристроїв. Синтаксис:
<meta name="viewport" content="ЗНАЧЕННЯ">
Коректне використання тега <meta name="viewport"> дозволяє створити адаптивний дизайн сторінки, який відображатиметься на різних пристроях та в різних браузерах з оптимальним масштабуванням.
Опис властивостей метатегу:
Refresh – метатег, який використовується для автоматичного перезавантаження сторінки через певний проміжок часу. Він може бути корисним у випадках, коли потрібно автоматично оновлювати вміст сторінки або перенаправляти користувача на іншу сторінку. Синтаксис:
<meta http-equiv="refresh" content="Кількість секунд;url="Урл, на який буде перенаправлена сторінка">
Гугл не рекомендує використовувати цей тег замість редиректів.
Rating – метатег, який використовується для вказівки вікових обмежень на зміст сторінки. Він може бути корисним для веб-сайтів із контентом, який може містити матеріали, не призначені для неповнолітніх. Сторінки з таким метатегом будуть відфільтровані результатами безпечного пошуку.
< name="rating" content="ЗМІСТ">
Типи значень метатегу:
Джерела: Мета теги та атрибути, які підтримує Google; Тайтл-лінк; Стаття про сніппети, Стаття про robots meta tag.
Теги: #метатеги, #meta-tags, #title, #тайтл, #description, #дескрипшин, #мета-описи, #robots-meta-tag, #google-site-verification, http-equiv, meta-charset, viewport, refresh, rating.
Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.