Блог про Seo
Що таке метатеги

Запропонувати інший термін

Метатеги (meta tags) - це елементи коду, вміщені всередині символів більше-менше ( < >). Метатеги повинні розміщуватись у секції <head> сайту. Метатеги мають різне функціональне навантаження, можуть підтримуватись або не підтримуватись різними пошуковими системами.

Зверніть увагу! У середовищі сеошників під терміном метатеги найчастіше мають на увазі title і description (про призначення цих метатегів нижче), однак у статті про метатеги від Google тега title немає в списку перерахованих - у своїй довідці Google називає його title-елемент. Сео-фахівці називають Тайтл метатегом, оскільки це тег і він розміщується в секції head.

Але я включила до списку підтримуваних Гуглом метатегів і тайтл, але описую всю ситуацію з його інтрпритацією тут.

Синтаксис метатегів зазвичай має такий шаблон:

      
    <meta name="НАЗВА ТЕГУ" content="ВМІСТ (ЗНАЧЕННЯ)">
 

Гугл підтримує такі метатеги:

Title

Title – це тег, зміст якого є назвою сторінки. Ця назва сторінки відображається у пошуковій видачі як анкор посилання на вашу сторінку. З точки зору сео Title є одним з найважливіших елементів оптимізації, який дає пошуковій системі розуміння того, чому присвячена сторінка. Синтаксис тега тайтл:

      
    <title>НАЗВА СТОРІНКИ (Title)</title>
 
Посилання заголовків мають вирішальне значення для надання користувачам швидкого розуміння змісту результату і того, чому він має відношення до їхнього запиту. Часто це основна частина інформації, яку використовують люди, щоб вирішити, на який результат натиснути, тому важливо використовувати високоякісний текст заголовка на своїх веб-сторінках.

Поради для складання тайтлів до сторінок:

 1. Title має бути унікальним на кожній сторінці.
 2. Рекомендована довжина - 60 символів. Довший тайтл буде урізатись при показах у видачі, а занадто короткий може бути недостатньо інформативним.
 3. Тайтл має бути чітким, коротким та інформативним, а якщо сторінку заточено під конкретний кластер ключових слів, то рекомендується вписати туди ключ 1 раз. Переспа ключами негативно розцінюватиметься як користувачами, так і пошуковою системою.
 4. Можна брендувати заголовки, вказуючи назви бренду в кінці або спочатку тайтла, відокремлюючи його від основного вмісту тайтла двокрапкою, тире, вертикальної рисочки і так далі.
 5. Якщо у вас в тайтл відображається дата або рік, але при цьому контент є "вічнозеленим" (тобто, цей контент є актуальним у будь-який час), необхідно оновлювати ці дати.
 6. Не варто використовувати клікбейт-фрази, переспам, капс-лок, велику кількість смайликів у тайтлі. З точки зору сео, це невдалі заголовки для сторінки, тому більша ймовірність, що у видачі вони будуть переписані.
 7. Не соромтеся надихатися конкурентами, і створювати тайтли, подібні до тих, які є в топі видачі (за вашими ключовими словами), проте не варто їх повністю копіювати.

Description

Description (у російськомовному сегменті також зустрічається назва мета-опис) - це метатег, зміст якого є коротким описом сторінки. Іноді (але не завжди) десрипшин використовується Google для того, щоб сформувати сніпет для видачі (Description може використовуватися як текст-опис під лінк-тайтлом). Синтаксис метатегу description:

      
    <meta name="description" content="ОПИС СТОРІНКИ">
 

Метатег description не є фактором ранжування. Однак правильний description при виведенні в сніппет (у видачу) може привернути увагу користувачів, і тим самим збільшити кількість кліків на сторінку.

Метаопис не повинен бути просто у форматі речення; Це також чудове місце для розміщення інформації про сторінку. Наприклад, у публікаціях у новинах або блозі можна вказати автора, дату публікації або інформацію про ім'я автора. Це може надати потенційним відвідувачам дуже релевантну інформацію, яка інакше могла б не відображатись у фрагменті. Подібно на сторінках продуктів може бути розкидана по всій сторінці ключова інформація - ціна, вік, виробник. Хороший метаопис може поєднати всі ці дані.

Поради для складання description до сторінок:

 1. Description має бути коротким описом вмісту сторінки.
 2. Для кожної сторінки метатег дескрипшин має бути унікальним.
 3. Мета-описи, що складаються з довгих рядків ключових слів, не дають користувачам чіткого уявлення про вміст сторінки, тому не варто створювати такі дескрипшини.
 4. В якості опису також можна використовувати релевантний фрагмент тексту (наприклад, з виводу).
 5. Мета-опис в середньому потрібно становити на 160 символів, оскільки довші метатеги дескрипшин будуть замінюватися або обрізатися.

Robots

Мететеги robots - набір метатегів, які директивно дають вказівки ботам щодо сканування та індексування сторінок. Синтаксис тега тайтл:

      
    <meta name="robots" content="..., ..." > (для всіх ботів)
    <meta name="googlebot" content="..., ..." > (тільки для Гуглбота)
 

Зміст метатегу robots може бути наступним:

 1. noindex/index - керують забороною/дозвілою індексації сторінки. Якщо немає директиви, то сторінка вважається за умовчанням як "index", тобто індексна.
 2. follow/nofollow - керує забороною/роздільною здатністю переходити боту за посиланнями на сторінці. Якщо немає директиви, сторінка вважається за умовчанням як "follow".
 3. none - еквівалентний змісту noindex, nofollow, тобто сторінка не повинна індексуватися, і бот не повинен переходити за посиланнями на сторінці.
 4. noarchive - забороняє кешувати сторінку та показувати посилання на кешовану сторінку у видачі.
 5. nositelinkssearchbox – забороняє показувати вікно пошуку по сайту у видачі.
 6. nosnippet - Не показувати фрагмент тексту або перегляд відео в результатах пошуку для цієї сторінки.
 7. indexifembedded - новий тип вмісту тега robots, прийнятий Google в 2022 році. Дозволяє індексувати вміст сторінки, якщо він вбудований в іншу сторінку за допомогою iframes або аналогічних тегів HTML, незважаючи на правило noindex.
 8. max-snippet:[число] - обмежує розмір сніппета сторінки у видачі.
 9. max-image-preview:[параметр] (none, standard, large) - контролює розмір попереднього перегляду зображення для цієї сторінки в результатах пошуку. None забороняє показ.
 10. max-video-preview:[число] - контроль максимальної довжини відео, яке може бути показане у видачі.
 11. notranslate - заборона перекладу цієї сторінки у результатах пошуку.
 12. noimageindex – заборона індексації зображень на цій сторінці.
 13. unavailable_after:[дата/час] - директива, яка забороняє показувати сторінку після певної дати.
 14. nopagereadaloud - Забороняє різним службам перетворення тексту на мову Google читати вголос веб-сторінки за допомогою перетворення тексту на мову (TTS).

У змісті метатегу robots можна вказувати кілька значень через кому. Якщо вказано кілька суперечливих значення/кілька метатегів роботів з конфліктуючими значеннями, буде застосовуватися більш обмежувальний тег.

Google site verification

Google-site-verification – це метатег, що дозволяє підтвердити права на сайт у Search Console. Його потрібно розміщувати лише на головній сторінці.

      
    <name="google-site-verification" content="УНІКАЛЬНИЙ КОД ВЕРИФІКАЦІЇ"> 
  

http-equiv Content-Type

http-equiv Content-Type - це метатег, який повідомляє Гугл про тип вмісту сторінки та набір символів. Значення атрибуту вмісту вказує на тип вмісту та кодування символів, що використовується на сторінці. Наприклад, "text/html" вказує, що сторінка містить HTML-код, а "charset=utf-8" вказує, що сторінка використовує кодування UTF-8. Можна також вказати кодування в тезі meta charset. Синтаксис:

      
    <meta http-equiv="Content-Type" content="...; charset="..."> 
    <meta charset="...">   
  

Гугл рекомендує використовувати набір символів Unicode/UTF-8 та відповідний вміст у http-equiv="Content-Type" скрізь, де це можливо.

Viewport

Viewport - це метатег, який вказує Google, що сторінка оптимізована для мобільних пристроїв. Синтаксис:

      
    <meta name="viewport" content="ЗНАЧЕННЯ">   
  

Коректне використання тега <meta name="viewport"> дозволяє створити адаптивний дизайн сторінки, який відображатиметься на різних пристроях та в різних браузерах з оптимальним масштабуванням.

Опис властивостей метатегу:

 1. width=device-width: це означає, що ширина сторінки буде відповідати ширині пристрою, на якому вона відображається.
 2. initial-scale=1.0: це означає, що масштабування сторінки відповідатиме початковому рівню, тобто. сторінка відображатиметься без зміни масштабу.
 3. user-scalable=yes/no: вказує, чи дозволено користувачеві масштабувати сторінку за допомогою жестів на сенсорному екрані. Значення "yes" дозволяє масштабування, а "no" - забороняє.
 4. minimum-scale=число: вказує на мінімальний рівень масштабування сторінки.
 5. maximum-scale=число: вказує максимальний рівень масштабування сторінки.
 6. height=device-height: вказує висоту сторінки, що дорівнює висоті пристрою, на якому вона відображається.

Refresh

Refresh – метатег, який використовується для автоматичного перезавантаження сторінки через певний проміжок часу. Він може бути корисним у випадках, коли потрібно автоматично оновлювати вміст сторінки або перенаправляти користувача на іншу сторінку. Синтаксис:

      
    <meta http-equiv="refresh" content="Кількість секунд;url="Урл, на який буде перенаправлена сторінка">   
  

Гугл не рекомендує використовувати цей тег замість редиректів.

Rating

Rating – метатег, який використовується для вказівки вікових обмежень на зміст сторінки. Він може бути корисним для веб-сайтів із контентом, який може містити матеріали, не призначені для неповнолітніх. Сторінки з таким метатегом будуть відфільтровані результатами безпечного пошуку.

      
    < name="rating" content="ЗМІСТ">   
  

Типи значень метатегу:

 1. General: контент сторінки підходить для всіх вікових груп.
 2. Mature: вміст сторінки може містити матеріали, не призначені для дітей.
 3. Restricted: контент сторінки може містити матеріали, заборонені для неповнолітніх.
 4. 18+: контент сторінки призначений лише користувачам віком від 18 років.
 5. RTA-5042-1996-1400-1577-RTA: це значення використовується, коли на сайті встановлено стандарт розпізнавання контенту (RTA), який використовується для обмеження доступу до вмісту, який не підходить для дітей.

Джерела: Мета теги та атрибути, які підтримує Google; Тайтл-лінк; Стаття про сніппети, Стаття про robots meta tag.

Теги: #метатеги, #meta-tags, #title, #тайтл, #description, #дескрипшин, #мета-описи, #robots-meta-tag, #google-site-verification, http-equiv, meta-charset, viewport, refresh, rating.

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.