Блог про Seo
Що таке PageRank

Запропонувати інший термін

PageRank - це алгоритм оцінки важливості вузлів у пов'язаній базі даних (під вузлом ми можемо мати на увазі зокрема і веб-сторінку). Ранг, присвоєний документу, розраховується з урахуванням рангів документів, що цитують його. Даний метод був розроблений Ларрі Пейджем та Сергієм Бріном у рамках їх досліджень у Стенфордському університеті, і пізніше використаний у пошуковій системі Google.

PageRank є одним із факторів, що використовуються Google для ранжування сторінок у своїй пошуковій системі. Впровадили його в 1998 році, з цього моменту PageRank (PR) показувався в числовому значенні для кожної сторінки. Важливість Page Rank зменшилась з часом, і зараз Google використовує багато інших факторів для оцінки релевантності сторінки.

Google перестав показувати PageRank публічно у 2016 році. Це було оголошено офіційно на конференції Pubcon у Лас-Вегасі у жовтні 2016 року.

Аспекти роботи Page Rank (інформація з патенту)

Ідея Page Rank полягає в тому, що веб-сторінка вважається більш значущою, якщо на неї посилається багато інших сторінок, які також самі є значущими.

Використовуваний до цього традиційний метод підрахунку рейтингу цитованості, коли все вимірювалося в абсолютних цифрах зворотних посилань (чим більше зворотних посилань - будь-яких зворотних посилань - тим краще ранжуватиметься сторінка) критикувався авторами, оскільки зовсім не враховував якість документів з посиланнями. І Ларрі Пейдж запропонував схему, яка покращувала ранжування на основі цитованості: якщо веб-сторінка з високим рангом посилається на вашу сторінку, то це враховується більше, ніж якщо посилання на вашу сторінку йде з маловажливої сторінки.

Кілька непрямих цитат з патенту PageRank для кращого розуміння алгоритму:

Формула PageRank

Формула PageRank досить складна, і щоб це усвідомити, пропоную порівняти її з іншою подібною [застарілою] формулою - обчислення рейтингу сторінки на підставі її абсолютної цитованості (без аналізу якості сторінок, що посилаються). Ранг цитування r(A) документа, що має n сторінок із зворотними посиланнями, дорівнює просто:

г(А)=n.

А формула PageRank виглядає таким чином

Формула PageRank з патенту

Модифікація алгоритму

Щоб удосконалити PageRank для пошукових систем та інших пов'язаних систем документів, запропоновано також певні модифікації, що впливають на формулу.

Вплив PageRank на ранжування сьогодні

В даний час PageRank використовується, однак він є малою частиною складнішого алгоритму з дуже великою кількістю факторів. Тим не менш, якщо сказати простою мовою, то зворотні посилання на сторінку з якісних та важливих сторінок справді досі є визначальним фактором ранжирування. Головне - підкріпити цей сигнал релевантним, якісним та корисним контентом.

Джерела: Патент PageRank

Теги: #PageRank #PR #Page-Rank

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.