Semantic SEO (семантичне сео) - це підхід до оптимізації сторінки для пошукових систем, який використовує знання про семантичну структуру мови та обробку природної мови, що допомагає читачам та пошуковим системам краще розуміти контент на сторінці та як результат – покращити її ранжування в SERP. Якщо говорити про методи семантичного сео на рівні сайту, а не сторінки, то тут важливо бути сайтом-авторитетом у ніші, створюючи якісний та поглиблений контент, або ж охоплюючи велику кількість сутностей за тематикою, покриваючи всі пов'язані теми .
Semantic SEO використовує не тільки ключові слова, а й смислові відносини між словами та фразами. Таким чином пошукові системи можуть краще розуміти, що насправді міститься на сторінці і які запити користувачів вона може задовольнити. Також у семантичному сео важлива не окремо взята сторінка, а тематика та тематичний авторитет сайту, адже логічно, що лише експертний у конкретній темі автор ресурсу може написати якісну статтю на цю ж тему. У цьому сенсі сайти, які не присвячені якійсь конкретній темі, програють в авторитетності та ранжируванні якісним тематичним сайтам (так званим нішевим сайтам).
Google став першою пошуковою системою, яка використовувала Semantic SEO у своїх алгоритмах. Розробники алгоритмів почали використовувати алгоритми машинного навчання та обробки природної мови для кращого розуміння текстів на сторінках та запитів користувачів. Зокрема, в 2013 році Google запустив оновлення алгоритму пошуку, яке називалося Hummingbird, і яке було спрямоване на покращення пошукових запитів, пов'язаних із питаннями та довгими фразами.
У контексті семантичного сео важливо розуміти та враховувати також такі терміни як Topical Authority (тематичний авторитет), Topical Map (тематична карта), мікро/макро семантика, макро/мікроконтексти, LLM (Large Language Models), пошуковий інтент, контекстний пошук і так далі. Загалом, це досить складний та об'ємний напрямок у сео.
Використання прийомів Semantic SEO допомагає пошуковим системам краще розуміти вміст сторінки/сайту, що покращує її/його ранжування та допомагає залучити цільову аудиторію та загалом покращити позиції.
Теги: #семантичне-сео #semantic-seo #семантичне-seo
Теги: #сео-оптимізація #seo-оптимізація
Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.