Блог про Seo
Що таке SERP-волатильність

Запропонувати інший термін

SERP-волатильність (волатильність пошукової видачі) - це показник зміни у видачі пошукової системи. Вона може вимірюватися в цілому по всій видачі або за певними відстежуваними ключовими фразами / у певному гео.

Відповідно до цього визначення, волатильність може бути низькою (практично без змін), середньою (середні зміни) і високою (багато змін у видачі).

Низька волатильність характерна для пошукової системи тоді, коли немає анонсованих або прихованих оновлень алгоритмів пошукової системи. Невеликі коливання у видач CTR-тестування, щоб визначити найбільш релевантний сайт з точки зору досвіду користувача. Також невисокий рівень зміни видачі буде неминучим при врахуванні змін на сторінці/домені: покращення контенту, нових вхідних посилань тощо.

Середній та високий рівень волатильності характерні у моменти розгортання оновлень та алгоритмічних тестів. Зазвичай інформація про подібні Апдейти анонсується зараннє; якщо ж спостерігається високий рівень Serp-волатильності без анонсованих апдейтів, сеошники підозрюють розгортання неофіційного Google апдейту. (зверніть увагу: інформація про те, що такі оновлення дійсно існують, не підтверджена, докладніше читайте у статті).

Волатильність видачі показують наступні інструменти (безкоштовно):

Середній показник волатильності видачі за місяць згідно з дослідженнями Semrush - приблизно 4,8. Ця цифра означає, що за місяць веб-сторінка в середньому зміщується на 4,8 позиції. Як вибірку було взято неконкурентні галузі США. Вимірювали 20 найкращих результатів пошуку в кожній з ніш.

Джерела на тему: Serp volatility tools

Теги: #SERP-волатильність #волатильність

Підпишись!

Так, тобі дуже сподобався контент на сайті, але... ти ніколи ні на що не підписуєшся, вірно? Будь ласка, зроби виняток для мене. Я сильно єбашу для того, щоб сайт не тільки ріс, але також був максимально якісним. Підтримай не проект - підтримай мене в моєму прагненні писати класно.